| Tiger7777 a întrebat:

Care e faza cu furatul miresei de la o nunta? E doar asa pentru amuzament?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Cica,,asa se face" happy
Lumea nu se mai adapteaza, mai ales la gandire. Tot continua sa faca aceleasi obiceiuri doar pentru ca,, asa se face". Multi o sa-ti raspunda cu chestia asta, doar pentru ca nu au un raspuns clar. Deci ei fac un lucru dar nici macar nu stiu de DE CE o fac.

Cum ar fi stranutatul. Sunt sigur ca si tu ti-ai pus intrebarea asta macar o data. Deci. se presupunem ca atunci cand stranuta un om, trebuie sa-i zici sanatate sau noroc. De ce? Din politete sau nu stiu. n-am inteles care-i treaba cu faza asta. Sau tot asa, se presupune ca atunci cand stranuta unu' cica,, face chef".
Ce face ma?
Chef!
Ba esti tampit?
Adica puii mei cand stranuta cineva nu e nimic anormal sau ca s-ar intampla ceva cu el. straight face Pur si simplu caile nazale sunt putin infundate si organismul incearca sa le desfunde.
Se gaseste unu' sa stranute si se trezeste altul,, sanatate!"
De parca ar fi ceva gen : Aualeu. fratioare, asta a stranutat... ba esti nebun? Mai are 5 minute de trait. Ba. ce pot sa zic, sanatate, poate prinzi 10 minute.

Si uite asa lumea face chestii penibile fara macar sa-si puna intrebarea,, de ce?" Nu zic ca cea cu mireasa este penibila, insa pana mea... tot cu mintea in urma ramanem. happy Eu am renuntat la obiceiul asta prostesc si daca cumva o sa ma intrebe cineva de ce nu zic,, sanatate", o sa-i umplu capul cu teorii.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O traditie

| OldSoul a răspuns:

E sansa alora din friendzone sa se razbune pe mire si sa se bucure de cateva momente si ei impreuna cu mireasa.

Răspuns utilizator avertizat
| FoxyM a răspuns:

Salutare! In afara faptului ca este o traditie, aceasta are rolul de a incanta invitatii, de a pierde din timpul alocat nuntii si de a produce amuzament.Traditii asemanatoare pot fi bautul sampaniei din pantoful miresei de catre mire sau luatul cu dintii de catre mire a jartelei de pe piciorul miresei. Oriunde poti vedea traditii si obiceiuri.Meriti"a doua sansa"

| Xaya a răspuns:

Da e o treditie si chiar una amuzanta, mai faci rost de o rochie de mireasa de la o alta invitata casatorita si nu mai stiu... cei drept la ultima nunta la care am fost imi pica rimelul de ras!