| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt calitatiile pe care le cautati la un posibil partener?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caracterul, sa fie un om valoros, sa fie empatica și modesta! Știu, știu trebuie sa continui sa visez în continuare.îmi plac persoanele care sunt sincere dar sunt pe cale de dispariție, plina lunea de ipocriți.

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa traiasca 100 ani, fara imbatranire, sa gateasca bine, produsa in europa. Imi pun sperantele intr-un robot in forma de femeie facut la comanda. China lucreaza si aproape au reusit sa-l faca dar mai trebuie asteptat sa iasa niste modele performante. Robotul nu isi lasa clientul, poate sa il protejeze in caz de atac armat, sex de calitate peste ce ofera omul obisnuit, companie si respect

| sabin89 a răspuns:

Să nu-ţi trădeze niciodată încrederea.

| sierra1 a răspuns:

CCC
... evident (cont_gras, casă, copii) Am greșit cu ceva?

| sierra1 a răspuns:

Ar trebui să-ți ștergi singur intervenția de doi bani!

| sierra1 a răspuns:

Repet: șterge-ți intervenția de doi bani și cere-ți scuze cititorilor!

| sierra1 a răspuns:

Rog atenționați userul pentru vocabular violent și mitocănie

| UnDiavol a răspuns (pentru sierra1):

Rog să-ți cer scuze ca te-ai legată de mine

| Drimmero a răspuns:

Sa ma atraga, eu degeaba as insira aici niste calitati daca ea cu totul m-ar atrage, am mai avut eu imagini in cap de ''fata ideala'' si mi-a placut tipe nicio legatura cu imaginea din cap.

Caracterul, inteligenta, educatia, sa avem ce vorbi, sa am cu cine sa ma inteleg, daca imi face crize d-alea si pune bot la orice deja ma streseaza si ma enerveaza, daca ma enervez si nu ma simt bine in preajma unei persoane inseamna ca e nasol si n-avem nimic in comun. Sa arate si bine (pentru mine sa arate bine inseamna sa se aranjeze, sa aiba grija de ea, sa ma atraga, imi plac si mie formele, chestii trestii, dar de-a lungul timpului mi-au placut si de tipe care nu prea aveau forme, insa erau atractive la fata si de formele ei nu m-a interesat). La fizic ma uit prima oara la par, am o obsesie cu parul sa fie cat mai voluminos, frumos si des, mi se pare una din cele mai feminine chestii pe care le pot avea femeile, la zambet, ochi, forme. Dar cum ziceam, e de ajuns sa ma atraga si sa aiba cu totul alte calitati, sa compenseze altfel.

| Drimmero a răspuns:

Turcalete, iar nu esti cuminte?

| Drimmero a răspuns:

La carti, table, sah, la cap, pe umar, la apropuri, la care din astea?

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Remi nu ști

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Ai figuri multe de la un timp nu-i frumos

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Adica?

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

UnDiavol nu iartă Niciodată ești in zona Roșie pentru asta va plăti Arsenal cu orice preț o vorba buna nu ai zis și tu acolo bine( așa sa fie ne amenințam acolo am ajuns așa sa fie

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Cand ti-ai luat ultima oara pastilele?

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Săracul de tine sad ce boala te mai loata și de data asta

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Nu fac misto, chiar mi-e mila de tine, sper sa te faci bine

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă așa spui tu așa sa fie mai nou ești și medic interesant

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exact acelea care m-ar face fericit, implicit pe cele... pe care nu le cunosc incat sa le enumar.

| mentholinks a răspuns:

Sa respire.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru mentholinks):

Ce-i cu pretentiile astea, bro, daca nu are suflu nu merge?

| Dismally a răspuns:

In primul rand inteligenta si simtul umorului, pe urma sa existe acea "chimie" intre noi, restul nu prea conteaza. Dar tu?

| Lukasssz a răspuns:

Sa fie introvertita.

| StrongHeart a răspuns:

Sinceritate,fidelitate,modestie,frumusete,inteligenta si sa fie o persoana curata, ingrijita, organizata.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sa fie dinamica, sa nu fie o fata "mataita" decat atunci cand asta ar face-o cute, sigura pe ea, loiala, intelegatoare si rabdatoare ( is destul de dificil dar daca imi dai ceea ce am zis mai sus imi dau si viata pentru ea la propriu. nu basme si povesti )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie 90/60/90

90 ani
60 zile de trăit
90 milioane de euro în cont

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu stiu, ce calitati ai? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

• inteligenta
• gandire analitica
• realista
• anti-conspiratie si exprimare al opiniilor fara documentatie
• coerenta si calma in vorbire
• civilizata si educata
• corecta
• serioasa
• hotarata sa faca relatie serioasa pe o durata cat mai indelungata posibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând să NU aibă vicii, să fie empatic, credincios
muncitor, responsabil, să fie îngrijit, curat, cu igiena la zi, să nu fie violent, să fie fidel și să aibă un simț al umorului elegant. happy

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Tot restul vieți mele o_o

| Adrian5575 a răspuns:

Sa ma iubeasca. Cam rar vezi iubire adevărată in ziua de azi.

| Jus7t a răspuns:

Tight cu.nt.

| Refresh0 a răspuns:

Depinde de posibilul partener. Dar eu îți spun că doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata dragoste, pentru că El e dragostea. O dragoste necondiționata fără niciun fel de interes. Te invit să Îl cunoști pe acest Dumnezeu minunat. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro