| georgia a întrebat:

Care sunt cele 3 cacofonii acceptate in limba romana?

72 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Biserica Catolica;
-Ion Luca Caragiale;
-Tactica cavaleriei romane.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caricatura
Caragiale (Ion Luca Caragiale )
cacao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica, Banca Comerciala Romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica, Tactica Cavalereasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica, mica cavalerie, ion luca caragiale, epoca capitalista, tactica cavalerasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica Catolica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monica columbeanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica, maneca camasii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manaca ca calul care crapa crapelnita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa vedem.biserice catolica ar fi una, ion luca caragiale ar fi a 2 a... j. tactica cavalereasca a treia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I luca caragiale biserica catolica si tactica cavalereasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion luca caragiale, biserica catolica si tactica cavalereasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion luca caragiale, biserica catolica, banca carpatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioan Luca Caragfiale, Biserica Catolica, Tactica cavalerilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica si Epoca Capitalista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii ...cacofonii sunt doar acelea care nu pot fi evitate/1 adica : ion luca caragiala, biserica catolica, banca comerciala si punct laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 5 cacofonii admise, dar eu stiu doar 3:Tehnica Cavalereasca, Banca Carpatica, Ion Luca Caragiale.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica, Ion Luca Caragiale, Banca Carpatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele trei cacofonii sunt:
Biserica Catolica, Banca Comerciala Romana si Ion Luca Caragiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica, ion luca caragiale si tactica cavalerilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica, Tactica Cavalereasca si cea mai tare:Monica Columbeanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion Luca Caragiale, Biserica Catolica, Tactica Cavalereasca. Apropo imi place raspunsul tau, beba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banca carpatica
tactica cavalereasca
biserica catolica
epoca capitalista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica, Ion Luca Caragiale si Tactiva Cavalereasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand sunt mai mult de 3... printre care se numara:Biserica Catolica, Epoca Capitalista, Ion Luca Caragiale, Tactica Cavalereasca si mai stiam de una tuica calda dar nu stiu daca-i admisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion luca caragiale biserica catolica si nu mai stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica catolica, ion luca caragiale si banca carpatica sau ceva de genu