| RobbyPh a întrebat:

Casa pleci in bulgaria cu familia cu masina imi trebuie pasaport daca nu am buletin?

7 răspunsuri:
| Sports a răspuns:

Pai daca ai implinit varsta de 14 ani nu iti trebuie pasapotr ci doar buletin.
Daca esti mai mic de 14 ani si nu ai buletin iti trebuie pasaport>
FUNDA>>:d<

| ebemu a răspuns:

Da

| Tamiki a răspuns:

Da

| 13 a răspuns:

Daca nu ai buletin adica esti sub varstra de 14 ani ai nevoie de certificatul de nastere si un act facut la motoar semnat de ambii parinti legali cum ca sunt de acord ca tu sa treci granita. Dupa varsta de 14 ai nevoie de buletin si acelasi act de la notar semnat de ambii parinti. Doar cu buletinul poti trece doar dupa 18 ani.

| 13 a răspuns:

A si era sa uit, daca unul dintre parinti e decedat, o sa ai nevoie de certificatul de deces a acelui parinte cand merge parintele celalalat sa faca actul la notar. Si vei avea nevoie de copie dupa certificatul de deces si la granita. Daca ambii parinti sunt decedati atunci cel care va da declaratia va fi tutorele sau parintele\parintii adoptivihappy

| Laura a răspuns:

@13 Nu-ți mai da cu părerea dacă nu știi.
@RockRobby Da, îți trebuie pașaport.

| ebemu a răspuns:

@13wtf, cum sa nu treci cu buletinul decat +18 ani
get a life