| Laurretta a întrebat:

Cat de des vorbiti cu iubitul/a la telefon? si cate mesaje iti trimiti pe zi? eu vorbesc cam 20-30 min, ii trimit cam 200 de msaje pe zi si tot spune ca nu prea vorbesc cu el...
p. s noi nu prea ne intalnim ca e problema de distanta.

Răspuns Câştigător
| frank0x0 a răspuns:

Nu e de ajuns ce faci tu? eu cred ca e prea mult dar e prea rasfatat!

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

200 de mesaje pe zi?laughing Foarte mult. Noi locuim impreuna, ne vedem aproape in fiecare seara; iar in timpul zilei ne dam 1-2 telefoane scurte si operative: daca sa iesim in oras, sa luam paine, chestii de-astea. Si cate-un sms daca ne apuca romantismul si ascultam o melodie sau trecem prin locul in care ne-am cunoscut etc, dar nu zilnic. Depinde de fiecare, unii stau si zile intregi fara sa se sune, altii vorbesc cate o ora pe zi si tot nu se satura. Eu prefer sa vorbesc cu el cand ne vedem, ne povestim ce am facut peste zi, ce s-a mai intamplat, impartasim ganduri, vedem un film etc. Asa, prin sms... ce ii poti spune de 200 de ori pe zi?

| mgtow a răspuns:

Eu daca e sa vorbesc la telefon depinde de pe mobil vreo 3 minute (odata pe saptamana) si la telefon fix mai rar cam 20 de minute aproximativ.

| buterfly a răspuns:

Pff urat cu distanta asta...straight face
Pai depinde, vb de mai multe ori pe zi cam 15-20 min si sms mai putine... oricum ne vedem aproape in fiecare zi:X:X

| ZeePinkStar a răspuns:

Bună happy eu vorbesc aproximativ 4 ore și mesaje cam 50 big grin

| Simpatic a răspuns:

Scurt si la obiect, mai putine mesaje, intalniti-va mai des.

| nom a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta, insa nu ne dam atat de multe mesaje. cred ca doar distanta il face sa creada lucrul asta.naiba s-o ia de distantacrying((

| Alexa_4667 a răspuns:

Am aceeasi problema cu distanta: noi ne vedem la doua saptamani( cel mult) si ne auzim la telefon toata ziua( e primul pe care il aud dimineata si ultimul inainte sa adorm), in fiecare pauza la scoala, inainte de scoala etc. Mesaje ne trimitem mai putine, 20 pe zi. Vorbeste cu el si fa-l sa inteleaga ca nu conteaza distanta, sunteti apropiati daca va iubiti. Succes!

| habibi2012 a răspuns:

Eu cand e in atra vb cu el foarte mult la tel si prin mesaje cand e plecat din tara nu vb la tel doar cand ma ceama ai mei la ei in camera si cand sunt la el

| KazooForYou a răspuns:

Mesajele si minutele nu prea conteaza... poti trimite cate mesaje vrei degeaba. Daca e problema distantei e urat.

| Cris3584 a răspuns:

La inceputul relatiei, eram inca la liceu, si ne scriam zeci de mesaje in ore, iar seara se infierbanta telefonul, si ne si vedeam des, si chiuleam impreuna. Apoi a fost o perioada in care am locuit in orase diferite si vorbeam cateva ore pe zi la telefon, iar seara stateam pe messenger sau skype. Depinde de relatie si de persoana, unii vorbesc mai mult, altii mai putin. intreaba-l cat si cand i se pare indeajuns happy, daca exagereaza explica-i de ce esti sau nu de acord. Iti doresc o relatie frumoasa in continuare happy

| Eus a răspuns:

20 min, si cam 30 mesaje pe zi.