| alexalx1234 a întrebat:

Ce ar simti unii parinti daca le-ar muri copilul sau copiii?

15 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ce intrebare idioata

| untu a răspuns:

Este cea mai mare durerea sau poate durerea il poate distruge viata sau sanatatea! Desigur ca vor suferi foarte mult si enorm incat nu se stie in cat anii isi vor reveni!

| alexalx1234 explică (pentru untu):

Am pus intrebarea asta ca am vazut ca multi parinti chiar se bucura cand le mor copiii, ii lasa in spital sau ii dau spre adoptie. Nu cred ca aia sunt oameni.

| untu a răspuns (pentru alexalx1234):

Doamne fereste! Asta nu sunt parintii adevarati! Nu vor avea o viata linistita caci bunul Dumnezeu le va blestema!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

"caci bunul Dumnezeu le va blestema" Pai cum mai e bun daca ii blesteama? adica le face rau.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,e bun si drept! E dreptul LUI pentru este STAPANUL LUMII INTREGI, al cerului si al pamantului si a tot ce cuprinde in el cat vezi cu ochii! Este ATOTTIITORUL si ATOTPUTERNIC! La sfarsitul lumii si Marea Judecata de APOi nu va avea mila si le va blestema pe cei rai si care au incalcat CUVANTUL LUI si cele 10 PORUNCI DUMNEZEIESTI!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Nu stiam ca esti bun cand faci ceva rau. Logica de religios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Pe bune? Nu sunt eu vreo sfanta dar ce zici tu acolo e nebunie curata. Parca era pacat sa blestemi si tu spui ca El o sa ii blesteme pe cei rai. Daca tot va dati mari credinciosi, faceti-o cum trebuie.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Atunci cand vei fi apt sa procreezi : vei constientiza!

| mudokins78 a răspuns:

O sfârşeală!
Ca atunci când e caniculă!

| alexboss2020 a răspuns:

Ce sa simta, iti dai seama ca timp de o luna ar fi marcati pe viata si bineinteles ar plange altceva nu pot sa imi explic, reacti absolut normale!

| AnoAnonima0 a răspuns:

Unii le-ar părea rău și ar suferi enorm de mult, alții ar plânge după alocație dar tot va rămâne un "gol" in suflet.Sangele apa nu de face.

| Blastphemy a răspuns:

Idei sinucigașe, ceva? Lipsa unei motivații de a mai trăi, bănuiesc. La alții, lipsa unei alocații care abia începuse să fie mai consistentă cât de cât. Tu alegi.

| alexalx1234 explică (pentru Blastphemy):

Nu am niste idei sinucigase, dar tot aud niste vecini vorbind despre chestii din astea si am si niste rude ce au trecut prin asta

| Evolettee a răspuns:

Nu cred ca poti descrie în cuvinte suferinta părinților in situatii de acestea, imaginează-ți sa ai ceva al tau, parte din tine, lumea ta, ce iubesti cel mai mult sa nu mai existe, sa rămâi fără el. Cand eram mica întrebăm si eu prostii d-astea laughing, pe tata, si mi-a zis ca nici el nu ar mai avea rost sa trăiască