| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa mai aveti (sau nu) astfel incat viata voastra sa fie si mai si decat este?

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Bani sau macar o casa in bucuresti-chiria ma omoara. Daca as avea un salariu dublu decat am acum, m-as declara multumita. Dar sunt pe drumul cel bun, in 2 ani asa, sigur am sa il am.

| fabiola a răspuns:

Noroc!

daniela
| daniela a răspuns:

Stiu si eu sa-mi vad copilul realizat in viata

| Linda a răspuns:

Cred ca limitele, lipsurile din viata noastra ne determina sa excelam pentru a le depasi. Mie de pilda mi-ar place sa am masina proprie (nu a sotului, el folosindu-o foarte mult) dar asta ma ajuta la mentinerea conditiei fizice sau acum imi trebuie 10 ore sa ajung la bunica mea ( cu masina 4) dar am ocazia sa citesc carti bune, sa cunosc oameni daca merg asa in 10 ore...

| Cryssy a răspuns:

De ceva timp sunt foarte fericita, dar nu neg faptul ca as mai avea nevoie de foarte multe lucruri. Printre acestea se numara liniste si mai multa libertate.

| SweetCandy a răspuns:

Poate ca mai multa vointabig grin

| Crisu_8081 a răspuns:

O persoana care sa-mi fie alaturi neconditionat(am nevoie de stabilitate) si un loc al meu(casa mea). Locuiesc cu ai mei(plus fratele meu) si la 20 de ani imi este rusine sa spun ca nu mai am loc de ei in casa asta! Nimic nu pot sa fac fara sa nu se bage ei.Nici in camera mea nu am intimitate.De aceea vreau sa locuiesc singura... dar sunt constienta ca va fi greu si va trebui sa muncesc de-mi sar capacele...Toate la timpul lor, cum se zice.Pfff...

| Dorinel a răspuns:

Pai nu cer mult as vrea un Chrysler 300C Limuzina, sa traiesc in Hawai si in cont nu vreau mult cam 9.999.999.999.999.999.999Euro a si mai vrea ca tot Hawai sa fie propietatea mea personala :X

| happy.....withoutyou a răspuns:

Salut! Hmmm, inteligenta intrebare, indeamna oamenii sa se gindeasca si sa stie ce isi doresc! Deci:

1. O casa a mea, dar si un apartament mai mare ar fi mistohappy

2. Mi-as dori ca dupa ce termin liceul sa fac o facultate la Harvard in SUAlaughing

Dar totusi, sunt fericita cu ce am, dar aspir la mai mult...
Banii vin si pleaca, dar ce ramine sunt oamenii, prietenii, familia, persoanele ce te-au ajutat si te iubesc atit de mult, as vrea sa traiasca mai mult, macar pina la 500, sa-i am alaturi mai mult...
As vrea sa fiu sanatoasa, astfel incit sa duc un mod de viata fericit...
Insa scopul meu in viata este fericirea, fericirea ce vine de la oameni, de la prieteni, de la sanatate si de la dragoste! Fericirea ce ne farmeca, fericirea-datorita careia respiram, fericirea pentru ca traim!
Va pup!

| sorin a răspuns:

Sa am vointa si sa imi dau silinta pentru a duce un lucru pana la capat.

| christabell a răspuns:

O viata de rezerva intr-un alt spatiu geografic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O casa...casa la care visez de mult...casa mea.
Este singurul lucru care imi lipseste... o sa vina si aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doaaamneee ce intrebare.pai am muncit si am realizat tot ce imi doream la 18 ani.casa sotie copii si profesional.acum ma gandesc daca nu e cazul sa mai fac si pentru mine si sotia mea ceva.ca pentru noi nu prea am facut multe decat munca si iar munca. da vezi tu cum e? de acum, liceu. facultate, casatorie masina casa pentru fistecare in parte. e greu de ales.si amandoua si ei si noi iarasi e greu.imi ard creeierii de atatea ganduri. da voi gasi eu o cale sa impac si copii si sotia si restul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai multi prieteni adevarati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa ma mut cu prietenul meu si sa nu mai platesc chirie. IN rest e ok zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incredere in mine, sprijin, vointa, ambitie si nu in ultimul rand sanatate...cu acestea le fac pe toate! Pentru ca stiu cas pot!

| zuzushi a răspuns:

Mai multi prieteni adevarati, o relatie mai buna cu parintii happy... haine mai multe laughing (glumeam) big grin