| Andreea1288 a întrebat:

Ce as putea face daca sunt abuzata psihic cat si verbal de catre parinti? Sa sun la Protectia Copilului? Sau sa nu spun nimic? Am deja urme de la cum m-au batut.

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Http://www.telefonulcopilului.ro/ Si te vor indruma ei ce sa faci. Nu poti sa taci, este clar!

| BlaaBlaa a răspuns:

Vorbeste cu o ruda de a ta, povesteste ce ti se intampla si roaga-o sa te ia la ea.

| master2000Vlad a răspuns:

Sa suni la Protectia Copilului nu e chiar o solutie sad. Adica o sa te duca la un camin sau ceva. Nu o sa ai cune stie ce mancare. Probabil un televizor cu tub si cam atat.
Da... Contacteaza o ruda cu care te intelegi bine sau parintii celei mai bune prietene ale tale - doar daca parintii ei sunt... Stii tu. diferiti de ai tai

| LUTTY a răspuns:

I-a legatura cu o ruda apropiata de suflet ma refer sa stii ca in general cu autoritatile noastre iti faci mai mult rau, dar poate ar trebui sa-ti schimbi putin atitudinea fata de parinti daca vrei sa fii respectata. Sa stii ca viata de unul singur nu e chiar asa roza, sau cum e la tv mai lasa si tu de la tine si poate mai lasa si ei...

| AliceTeo a răspuns:

Du.te sa stai la cineva o vreme.sa inteleaga ca le lipsesti.si eu am aceiasi problema