| Bisbiavatar12 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand un tovaras dintr-o gasca din care faci parte nu te invita la o petrecere unde toti ceilalti au fost invitati?

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Acum este timpul ca sa vezi nu ce este la el inima, ci ce este la tine in inima. Il vei ura din pricina aceata si te gandesti cum sa faci planuri pentru a-l face sa se simta la fel? Sau te vei gandi daca nu cumva ai facut si tu in trecut acest lucru cuiva?
Suna-l si spune-i cum te-a facut sa te simti neglijenta lui. Afla cauzele si motivele; dar niciodata sa nu urasti oamenii. Sa iti faci un obicei lucrul acesta; sa iti fie un principiu. Intotdeuna sa fii pregatit sa le accepti parerea de rau.
Daca acest baiat nu vrea sa te mai accepte in grupul lui, trebuie sa accepti situatia; oricum, dragoste cu sila nu se poate. Eu am un principiu: daca un singur membru al unui grup sau al unei familii nu ma accepta, atunci nu am ce cauta in mijlocul lor, oricat de mari ar fi insistentele celorlalti. (Aici pe net lucrurile stau altfel :d ).

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ai facut vreo goanga si acum te "pedepseste".

| SilentRain a răspuns:

Ala nu e tovarsulu tău, e un bulnajiu
Nu tea vrut sau a uitat de tine

| Ineys a răspuns:

2 posibilitati:
1. A facut totu in graba si a omis cateva persoane printre care si tu.
2. Nu te-a vrut la petrecere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are cv cu tine

| ℓαυяα a răspuns:

Înseamnă ca nu îți este prieten cu adevărat

| QElenaBoghiu a răspuns:

Oare ce înseamnă?

Hmm.

Oare nu te vrea la petrecerea? Eu aşa zic.hee hee

| ViruseZ a răspuns:

Nu te place sau a uitat de tine

| LawlietL886 a răspuns:

Te-o fi omis din greşeală.