| carmi a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca te desparti de jumatatea ta, am niste vise legate de asta care se repeta.

14 răspunsuri:
| liudmila a răspuns:

Inseamna ca tii mult la persoana respectiva si ca nu vrei sa o pierzi si poate sa mai insemne ca simti ca ceva nu merge (pe undeva scartaie) si atunci visezi ca va despartiti... cel putin asta am realizat eu

mira
| mira a răspuns:

Astfel de vise pot fi rezultatul unei temeri, a unei obsesii.

| carmi explică:

Liudmila ai dreptate il iubesc, nu vreau sa-l pierd si simt ca ceva nu mai merge, e complicata iubirea asta. Oare se poate uita vreodata prima iubire adevarata pe care o crezi iubirea vietii tale

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca ti le faci singura... Ti-e teama sa nu te paraseasca... Constient sau inconstient... si crezi ca o va face... si de asta visezi.

| monyk a răspuns:

Buna, datorita iubirii care o ai pentru el, ti-e teama ca el sa te paraseasca, dar nu trebuie sa te sperii ca nu inseamna ca te vei despartii, dar uneori visele se mai indeplinesc, dar nu e bine sa te increzi in ele si sa te temi ca te vei desparti...

| liudmila a răspuns:

Daca tu o vezi ca fiind iubirea vietii tale e bine si frumos doar ca o sa suferii mult in cazul uneii despartiri dar o sa treci peste... vrei nu vrei happy

| vincentiu a răspuns:

Asa a fost si la mine. Acuma suntem la inceputul divortului. Incearca din rasputeri sa repari ceva din viata voastra. Succes.

| Helene a răspuns:

Uite iti zic ceva:Mai de mult visam ca o sa fiu cu actualul meu iubit.Era doar o iluzie, era evident ca nu pot fi cu el.Acum surpriza sunt cu el. Daca tu visezi ca te desparti de jumatatea ta inseamna invers.Adica nu te vei despartii. Succes!happy

| Cryssy a răspuns:

Sunt doar niste vise. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am visat exact acelasi lucru si nu stiu ce inseamna dar sper sa aflu cat mai repede si sa fie ceva bun bucurate de el si incearca sa vezi realitatea nu visele. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot azi am visat asta;(
si imi este tare frica;(

| cqzwyn a răspuns:

Asa am visat si eu ca m-am desp de eastraight face eu tin foarte mult la prietena sa n-am de gand sa pun stop relatiei...nu vr s-o pierd si poate mereu gandindu-ma la ea de aia am visat asastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta am visat si eu si imi este tare teama:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum la voi... dar la mine cel mai des unele momente din cele pe care le visez in ziua urmatoare se petrec exact ca in vis...si nu pot explica acest fapt.si nici nul pot controla. dar un lucru stiu exact,, ca in seara in care am visat ca ne-am despartit de prieten eram exact linga el, ormea alaturi de mine,, si cel mai principalu e ca nici macar nu ne certasem sau ceva de felul acesta, dar dimineata din senin sa iscat un conflict nu prea mare intre noi,, dar care a facut sa ne amintim de toate si care a dus intr-un final la despartire,,, si chiar in dimineata aceea,,, straniu pot spune,,,