| RoxanaGhost a întrebat:

Ce înseamnă vise lucide? Adică vise cu persoane care le visezi noapte de noapte, sau vise în care visezi lucruri abstracte dar le ţii minte mult timp?

Răspuns Câştigător
| Crissu3005 a răspuns:

Vis lucid inseamna ca esti constienta ca visezi, ca oricat de real e ceea ce visezi nu este realitate...

| RoxanaGhost explică (pentru Crissu3005):

Mi s-o întâmplat odată să mă trezesc dintr-un vis şi nu puteam deschide ochii şi nici nu puteam vorbii, doar să mişc din picioare şi mâinithinking oare asta o fi?

| Crissu3005 a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Da,cv de genu:d