| ecristinamc a întrebat:

Ce inseamna pentru tine mama?
Nu vreau cuvinte magice de care nu suntem toti demni sa le deslusim, dar nici cuviente simple. Vreau sa spuenti ce inseamna mama voastra pentru voi, ce va aduce aminte de ea(daca nu mai este), ce are doar mama, ...etc.
O sa spun si eu ce inseamna mama pentru mine dar vreau sa aflu si opiniile voastre.

Mama pentru mine este raza de soare, este steaua care va veghea mereu pe cer in cautarea unei nou galaxii, este raza de soare ce rasare zilnic pe aleea vietii, presarata cu salcii cu petale trandafirii de necazuri dar pe care mama le rupe cu arma optimismului, ii rasfrange tepii trandafirilor din cala ei cu ajutorul perseverentei si ajunge sa persista cu ajtuorul dragostei.Mama este ceea ce unii o numesc perfectiune, mama este ceea ce unii ii zic dreptate, mama este ceea ce unii ii zic caldura.mama este ceea ce toti o numesc MAMA!

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Ma bucur ca iti iubesti mama. M as bucura sa vad ca si copilul meui ma iubeste dar... cred ca intelegi ce vreau sa spun. Sunt o mama ranita si indurerata pentru ca desi am facut si fac tot ce pot pentru copilul meu [are28 ] de ani. nu da 2 bani pe mine. oare cu ce am gresit? are serviciu. e sanatos. dar. avind o deceptie din greselile lui eu sunt cea vinovata. DE ce?

33 răspunsuri:
| selena_1781 a răspuns:

De unde ai luat textul.cu siguranta nu e al tau.

| Larissa26 a răspuns:

Pentru mine, mama mea este "cea mai buna prietena a mea" este mereu langa mine atunci cand am nevoie de ea si ma sprijina atunci cand imi este greu. Nu cred ca exista un cuvant care sa o descrie. Mama e unica, mama e speciala, mama e... MAMA.

| Bianca_Ivan_1997 a răspuns:

O mama este acea SUPER EROINA care iti face mereu poftele, are mereu grija de tine si nu poate sa stea suparata pe tine mai mult de trei minute.