| tInAD a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cuvantul "mama"?

Răspuns Câştigător
| Someonelikeyou a răspuns:

Mamaa.thinking

Persoana care imi da puterea sa merg mai departe, sa trec de orice situatie neplacuta. Mama, este lumina ce straluceste in adancul sufletului meu. Pentru mine, mama este cuvantul caruia nu ii gasesc o definitie anume. Atunci cand apari pe aceasta lume, singurul lucru care-l zici este "mama". Este ceva din interior, o voce interioara, care-ti sopteste ca cineva e langa tine si te iubeste. Caldura ce o emana, este uluitoare. Iti incalzeste sufletul, si il face sa radieze din ce in ce mai mult. Cand spun "mama", o emotie estetica ma invaluie.

9 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

A fost singura persoana din viata mea care m-a iubit complet, fara nici o conditie, care mi-a purtat de grija la fiecare pas, care mi-a "regizat" foarte intelept din umbra adolescenta, care mi-a respectat personalitatea inca de la 5 ani si m-a lasat sa ma confrunt cu consecintele singur, care a renuntat la minimul necesar pentru ca eu sa am ghiozdan si haine noi, care m-a cunoscut cel mai bine si cu care nu trebuia sa vorbesc politically correct, care mi-era aproape desi nu ne vedeam cu lunile si nu vorbeam la telefon cu zilele. Asta a insemnat mama pentru mine.

| cristi13 a răspuns:

Mama= acea femeie care ma trezeste dimineata cu gura mare spunand "hai ma nu vezi cat e ceasul? hai ca ai teme si trebuie sa te duci la scoala", care zice "da muzica aia mai incet ca nu mai aud nimic" si eu in ciuda o dau si mai tare, aia care zice "iar ai luat ma 4 la franceza?", "auzi dar tu ai de gand sa faci nimic in casa asta?" sau " iar ai fost in parc cu fufa aia? "...Deci intr-un cuvant povara aia de zi cu zi care ma bate la cap cu fixurile ei.dar totusi o iubesc(mai mult sau mai putin laughing )

| cherrybomb a răspuns (pentru cristi13):

Mamahappy pentru mine e cea mai importana

| GeorgyxD a răspuns (pentru cherrybomb):

Femeia care mi-a dat viata si cu care acum ma cert aproape in fiecare zi

| AllinaDaniella a răspuns:

Intr-un singur cuvant: TOTUL.

| speranza a răspuns:

Mama este cea mai importanta.Ea iti da viata, trebuie s-o iubesti si s-o respecti.Chiar daca te mai cearta cateodata,nu ai cum sa te superi pe ea, mama tot mama ramane, orice ai face!

| Gabriela_Claudia_1985 a răspuns (pentru speranza):

Da ei dreptate si eu sunt mama si sunt mandra ca sunt

| BiaaMikaleson a răspuns:

Un singur cuvant: TOTUL