| anonim_4396 a întrebat:

Ce nume i-ati alege fetitei voastre? Ce parere aveti de Anna Vanesa?

Răspuns Câştigător
| Kyzz a răspuns:

Anastasia(ana) imi place mult...Si vanesa este un nume frumoshappy

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În principiu nu mi-aş dori niciodată copii, iar dacă ar fi să am, n-aş vrea să am o fetiţă (dintr-un miliard de motive).
Însă, dacă atât de naşpa ar fi soarta cu mine, în mod cert nu aş folosi niciunul dintre numele propuse de tine.
Ana (cu derivaţiile lui Anna, Ania, Anişoara, Anja, etc.) e comun. Da' comun rău de tot.
Vanesa, pe de altă parte, e nume de starletă porno. (Ca şi Jasmin de pildă)
Cred că aş opta fie pentru numele de sorgintă greacă Ecaterina (care e uşor de prescurtat Cati, Cathy, Catia, etc.) sau Emilia (nume ce pe filieră traco-dacică înseamnă zelos/zeloasă).
Salut.

| Alina0491 a răspuns:

Eu fetitei mei i-as pune numele de Stefania Alina happy Anna Vanesa e interesant, placut. E o alegere buna happy

| NickiMinaj a răspuns:

Hmm... sunt multe nume dragute pentru fetite : Lora, Ada, Iulia, Sonia, Anca.

| niknip a răspuns:

Eu am aflat ca nu e bine sa le punem copiilor 2 nume la botez.Fiindca fiecare are un singur suflet si un singur nume e suficient. Ii incarcam prea mult. Eu sunt de parere ca un nume ales cu grija, frumos e mai potrivit decat 2-3 nume cum e acum la moda, oricum o sa ii spunem doar pe un nume asa ca cel de al doilea nu isi mai are rostul.
Eu in locul tau as opta numai pentru Ana de asemenea Maria, Casiana [e un nume frumos]. happy

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pe nepotica mea o cheama daiana-alesia, dar eu daca as avea o fetita i-as pune sofia-amalia acum na depinde si de preferintele fiecaruia vanesa e frumos anna e asa mai simplu.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Îmi place Anna Vanessa.
Eu îi voi pune Cassandra.
Poate până atunci o să mă răzgândesc.
Depinde și de tatic, dacă e de acord sau nu.

Toate cele bune!happy

| pwp a răspuns:

Vanessa e foarte frumos love struck (e mai special)
dar ana e cam prea folosit!

eu zic sa ii dai fetitei pe langa vanessa si un nume de sfant!

pa-pa

| Yoana a răspuns:

Kasandra ioana sau ana marialove strucklove struck imi place foarte mult. si vanesa e frumoslove struck

| silviutza_4359 a răspuns:

Pe fetita mea o cheama Luiza Gabriela, ultimul nume de la nasa, nu ca ar fi avut vreo pretentie dar am vrut eu, si Luiza ca mi-a placut mie.Acum imi pare rau ca nu i-am pus Erika Maria(e nascuta pe 16 august), si pe mama mea o cheama Maria.

| kqwjy a răspuns:

La orice nume, trebuie să fie sşi un nume de sfinţi, nu?
de ex : Ioana
Gabriela
Andreea
Ionela
Ecaterina
Elena
Maria
Alexandra-sărbătoare 21 aprilie – Sfânta Mucenită Alexandra Împărăteasa
Anastasia-sărbătoarea 22 decembrie – Sfânta Mare Mucenită Anastasia

şi după aceea un nume normal, dar frumos de ex :Anca
Adnana
Andrada
Oana
Diana
Daiana
Iulia
Mădălina
Yasemin
şi Vanessa e foarte ok.
bafta :*.

| misu a răspuns:

Avem pareri diferite...nu te supara dar e aiurea.ai atitea nume frumoase.

| Ruxiire a răspuns:

Delia
Ruxandra
Ioana
Maria
Mara
Daria
Adina

| liviubat a răspuns:

De ce nu incerci nume mai romanesc sau cel putin Ana?

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Ana Maria
Alexandra
Adina
Alina
Cristina
Ionela
Andreea
Nicolle
Jasmine
Anastasia
Carolinne
Stefi
Mihaela
Loredana
sunt destule nume romanesti:d

| Piisiiiii a răspuns:

Nu pot sa spun ca este urat dar nici foarte frumos acum fiecare alege ce ii placewinking.

| rbby a răspuns:

Andreea Maria

| x3Lizz a răspuns:

Alissa. imi plc numele asta. sau Vanessa e ok!

| clauditza_8517 a răspuns:

Pe fetita mea o cheama Andreea(nea placut noua numele asta)-Magdalena(numele nasei)

| Estranged a răspuns:

Foarte dragut.Mie imi place Laura; Erika si Violeta.