| Lili_9060 a întrebat:

Ce po face ca sa ma descurc excelent la scoala?

Răspuns Câştigător
| Username6 a răspuns:

Sa sti ca ditsza are dreptate.trebuie sa inveti dar sa nu tocesti(nu e acelasi lucru). daca pana acum nu prea ai invatat o sa fie foarte greu dar o sa te inveti.si atentie.sa nu inveti 24 de ore din 24 ca nu bine.inveti ceva, mai iesi pe afara sau iti gasesti o ocupatie ca sa se mai recreeze si creierul.iti doresc numai note bune la scoala happy

13 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

INVETI
Ce crezi ca poti face? Vodoo?

| candycarrie a răspuns:

Sa te dai bine pe langa profesori, ca copiezi, sa inveti, sa te implici si in alte activitati extra-scolare.

| fluturas a răspuns:

Sa inveti

| shtephie a răspuns:

Sa inveti cu placere! acum sigur nu la toate materiile invatam cu placere, mai invatam si de nevoie!
Dar axeaza-te pe materiile care-ti plac si care te vor ajuta in viitor!

| andrei a răspuns:

Sa stai la PC tot timpul s te uiti la TV si sa iesi afarawinking

Invata!winking

| IepurashRocker a răspuns:

Pune mâna pe învãtat! happy Stii vorba aia "practice makes you perfect"! nu tocii, doar învatã. Fã-tsi notitse, scoate-tsi ideile esentsiale pe o foaie, citeste mult. Când ai de învãtat scrie-ti ideile principale si tot ce e esential pe un caiet sau o foaie, scriind ceva te mai multe ori ti se întipãreste mai bine în minte. Stai cu nasul în cãrtsi dar nu uita de tine acolo! tongue

| MeduzaInaripata a răspuns:

Invata, citeste, informeaza-te, lucreaza suplimentar, nu te multumi cu ce informatii iti da manualul asa ca iti sugerez sa cauti mai multe pe net, in reviste, etc! Fa in asa fel incat sa inveti printr-un mod distractiv, relaxant...de exemplu: citeste in timp ce bei o limonada rece sau fa exercitiile la mate in timp ce asculti muzica incet! Mult noroc!

| AndraMihaela16 a răspuns:

Trebuie sa inveti si sa inveti pana crezi ca le sti!

| raluca_2332 a răspuns:

Inveti logiclaughing
ce altceva ai putea face?laughing
sa spui unei vrajitoare sa iti bage toate cunostintele in cap?laughingnu cred ca este posibillaughingdeci pune mana pe care si apuca-te de invatatwinking
SUCCES

| justjustyn a răspuns:

1.sa inveti cat de cat, 2.sa fi comunicativ cu profesorii, 3. putin tupeu, 4.sa te bagi in seama la orice ce se vorbeste in clasa.winking. succes(fundita?)

| alex1911 a răspuns:

Nu citii printre randuri, in momentul in care citesti ceea ce trebuie sa inveti nu o lua ca pe o lectie ci ca pe o poveste ca si cum cineva ti-ar povesti, o retii mult mai usor... e si de aici e mult mai usor. bafta

| fatima a răspuns:

Sa inveti dar cel mai usor ar fi sa inveti ca si cum te-ai juca te joci si dupa aia faci alceva intelegi?

| raluca94andreea a răspuns:

Sa inveti sau sa copiezi dar daca te asculta dupa nu stiu ce sa zic