| Anonim1234567899999 a întrebat:

Ce pot face ca un baiat sa ma placa? in afara de sa fiu draguta cu el etc. URGENT SI DAU FUNDA+VOT!
lucrurile stau cam asa:
Sunt cu un baiat din clasa mea si nu are nici macar vreun gand de genu kiss cu mine(de aia vreau sa ma despart de el dar si din alte motive), dar in acelasi timp sunt topita dupa cel mai bun prieten al lui. Acesta din urma stie ca anul trecut mi-a placut de el si cred ca, acum crede ca nu mai simt nimic pentru el. El insa, s-ar putea.adica.nu stiu.ma tot imbranceste, cicaleste se baga in seama(stiti ca un baiat caruia ii place o fata face lucruri de genu asta). Nu stiu ce sa fac, mi-am facut pana si un alt id dandu-ma drept Alex Velea, prietenul unchiului meu(si chiar m-a crezut rolling on the floor ) si tot a spus ca nu-i place de mine. Mentionez ca am mai incercat sa ii spun ca il plac etc.HELP!

Răspuns Câştigător
| SunshineGirl a răspuns:

Poate nu vrea sa`si dezamageasca prietenul cel mai bun,sau crede ca tu vrei sa-l testezi sa vezi daca`i e bun prt iubitului tau,sau crede ca te joci,motive ar fi multe.Tu gandeste`te bine si analizeaza situatia impreuna cu o prietena buna, eventual din clasa, sa afli si parerea altcuiva. Poate o poti pune pe ea sa-l intrebe de cine`i place.

3 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Daca ai mai incercat inseamna ca nu ai stiut sa o spui cum trebuie! Daca ai mai citi si tu ceva (nu vb de manuale) poate ai sti cum sa iei taurul de coarne.

| Samanta95 a răspuns:

Nu incearca sa fii altcineva cu el! povestes'te cu el ...incearca sa nu il bagi inseama cand vrea el sa il bagi si sa vezi ca v'a continua pana cand u nu o sa il observi. Si pe celalalt prieten al tau fa'l mai tupeist fa u primul pas spre el si sa vezi ca se v'a schimba

| Valentina_5441 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui baiatului pe care il placi ca il iubesti si ca vrei sa fii cu el trebuie' sa iti faci curaj dar daca' el nu te place...ai putea sa te faci mai frumoasa decat esti asta e solutia mea mie nu mi s-a intamplat niciodata ca baiatul pe care il sa nu placa nu mi s-a intamplat acesta a fost mess meu