| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac sunt divortata si stau impreuna cu fostul sot dar este violent si ma bate iar cand chem politia ii da o amenda contraventionala iar in ultima vreme nici pe aia nu eu mai da. di cauza ca politia este prieten cu el ce pot face?

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mergi la politie, depune plangere si cere ordin de restrictie. Care e motivul pentru care stati impreuna inca?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te si ia-ti un spray defensiv, da la mag de Vanatorul si pescarul, si cand mai incearca, da-i un puf in nas!, si dupa aia chemi politia! Sau, mai poti avea telef pregatit, si filmezi tot, pentru instanta! >>> poate face inchisoare pentru lovire si vatamare corporala!

| ioanaa a răspuns:

Pai daca nici cu politia nu merge, incearca sa te muti cat mai repede, ai zis ca e fostul tau sot. de ce ai mai sta cu el? aveti copii? si chiar asa, tot trebuie sa te gandesti la tine, nu vreau sa fii inca un caz in plus la stirile de pe pro tv. Bafta!

| andi a răspuns:

Nu mai sta cu el ...atata timp cat impartiti acelasi acoperis, nu prea ai ce face...sa nu te gandesti deja la pistoale laughing)

| oooooooo a răspuns:

E normal ca toti sa iti spuna sa te muti, e singura solutie... dar ma gandesc ca poate ai fi facut-o daca ai fi avut unde sa pleci.incearca sa gasesti o solutie si sa stai cat mai departe de el.si fa plangere la politie pentru un ordin de restrictie.si ar fi bine daca ai avea si un certificat medico-legal.

| marria a răspuns:

Muta-te! nu inteleg dc mai stai cu el.gandeste-te la o alternativa de a te muta in alta parte... tb sa gasesti una.

| Me,myself & I a răspuns:

Nu trebuie sa mai stai acolo, lupta pentru viata ta! ...muta-te cat mai repede.Refa-ti viata!

| nena78 a răspuns:

Draga mea imi pare foarte rau pentru. ce ti se intampla, sfatul meu este sa pleci undeva cu chirie, cci din nefericire in romania pentru. cei ca sotul tau si multi altii nu sa inventat lege, ca in alte tari occidentale. pup si ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai ce sa faci... ori pleci tu ori pleaca el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este prieten cu Poliția?
Mergi în audiență la Comandantul Inspectoratului Județean de Poliție cu o plângere împotriva fostului soț cât și a polițiștilor care nu își îndeplinesc atribuțiile de serviciu.
O altă posibilitate este să nu mai locuiți împreună sub același acoperiș.
Consultă și un avocat pentru o plângere penală împotriva lui și obținerea unei interdicții judecătorești de a nu se mai apropia de tine.
Mult succes.
Pa, pa.

| ionelnelu51 a răspuns:

Merci la politi si fa o plangere si expune acolo si faptul ca politia al apara pe individ, reclamatie sa fie adresata catre comandant.