| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema destul de mare in ultima vreme. Stau cu o frica in mine care stiu ca nu e justificata, adica daca descarc ceva de pe un site gen un joc ma gandesc mereu la cel mai rau. Ma gandesc de exemplu ca in orice moment poate sa ajunga politia sa-mi dea amenda sau ceva de genul. Chiar daca suna aiurea am o frica constanta in mine, ce pot face sa scap de aceasta senzatie? Eram ok pana am citit ceva pe net despre asta si mi-a pus frica in suflet.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gen, nu mai descărca.

| viavo a răspuns:

Salut! Problema se pune doar atunci cand descarci foarte mult fisiere cu drept de autor, daca descarci o melodie 2 sau un joc nu se intampla nimic si mai grav este cand incarci materiale protejate. In unele cazuri este mai grav sa faci upload decat download. Ideea este sa nu aduci un prejudiciu autorului. Pentru 2, 3 melodii nu o sa ai probleme, dar daca descarci programe, filme, muzica cu drept de autor si in cantitati mari, da, atunci ai de ce sa te temi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Interesantă întrebare...Asigură-te că site-urile și programele pe care le folosești sunt legale și securizate. Dacă vrei, poți intra în setările Google și să activezi opțiunea "căutare sigură", poate este utilă. Sper că te-a ajutat răspunsul meu!

| Dana1999 a răspuns:

Nu este o problema daca le detii tu ci daca te folosesti de ele pentru a face bani.

| llleo a răspuns:

Ti ai format o frica interioara, neexistenta. o sa treaca cu timpul de la sine. descarca si mai multe.