| Maria_2969 a întrebat:

Ce sa fac cand ma enerveaza mama?

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sa o asculti ca mai mult ca sigur are dreptate

| adriana_5421 a răspuns:

Eu ascult melodia asta : Within temptation & keith - what have you done now si imi trecelaughing sau o las pe mama sa vorbeasca singura ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui capul in jos si taci, asa mi se pare corect, nu tu ai facut-o pe ea ci ea pe tine.

| Angel_5977 a răspuns:

Sa nu o bagi in seama, las`o sa vorbeasca singurawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o lasi in pace. Daca te enervezi si tu, si ea, si tu si tot asa nu se ajunge nicaieri.

| maryus92 a răspuns:

Pur si simplu ignoro.

| aaaa12345 a răspuns:

Am vazut ca ai pus cam de mult raspunsul si sa iti dau ceva ca poate obtin o funda, raspunsul nu va veni de la mine doar de la un alt copil de pe TPU, nu cred ca e chiar asa dar uitete:
http://www.tpu.ro/......i-puturos/

funda?

Pa, pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamin a răspuns:

Zi ca ea si fa ca tinewinkingsau gadeste la ceva frumos si zii"da. da bine" laughing))))

| Aℓida a răspuns:

Dai 2 perverse rolling on the floor [glumeam]
incearca sa o asculti, ca nu'ti vrea raulwinking
bine.si p mine ma mai enerveaza ca e prea protectoare si toate alea, da' am facut'o sa inteleaga ca daca am grija, nu mi se int. nimic raw, si am facut'o sa aiba incredere in mine.

| cristianorudi7 a răspuns:

Sparge-i mufa

| geo01 a răspuns:

Incerci sa o intelegi si sa vorbesti cu ea despre subiectul care a adus cearta...asa fac eu

Abh
| Abh a răspuns:

Sa te gandesti ca roata se invarte si intr-o zi vei "enerva" si tu pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pupi

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce de dai ocazie? Mama este cel mai valoros lucru din viața ta, ține minte.
Nu-i întoarce vorba, îți vrea binele. O lași să zică și apoi te duci, îți ceri iertare pentru că ea ți-a dat viață și numai ea știe câte sacrificii face pentru tine.
Numai bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi bagi minţile în cap şi te gândeşti de două ori înainte să mai spui o prostie ca asta. O să-ţi pară rău mai târziu că ai gândit aşa, când o să-ţi dai seama că ea îţi vrea numai binele.

| madalinacr a răspuns:

Buna! inteleg ca te enerveaza mama ta dar are motivele ei.pentru tine acum tot ce face ea te enerveaza dar crede-ma iti vrea doar binele...happyascult-o si acordai atentie si apropriete mai mult de ea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe voi toate mamele va enerveaza.io sunt tata.si pe mine ma enervati. santeti teribili. aveti si voi nervi. ce sa va povestesc ma georgiana; aveti o gramada de probleme; scoala, serviciu, mancare, spalat calcat, de platit facturi dintr-un salariu de nimic.si hop si mama cu reprosuri si alte chestii enervante.ma mir ca mai rezistati.ar trebui sa facem schimb.sa faceti voi ce fac parintii si noi parintii sa facem ce faceti voi.de acord?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza mama desi sunt baiat, dar pur si simplu o las sa vb iar eu tac, se linisteste pana la urma, iar dupa aceea simt un sentiment de ura pentru ea dar ma rog lui Dumnezeu sa ii lumineze mintea si sa ma inteleaga si sa nu mai simt nici eu ura pentru parintele meu

| DenisaAbdn a răspuns:

Ce faci cand te enerveaza mama? Ei dracia naibii, ce tupeu pe ea. Te hraneste, te imbraca, iti plateste factura de telefon si de net ca sa stai tu pe facebook, hi5 si TPU si pentru ATATA LUCRU, iti cere sa-ti faci patul, sa-ti speli farfuria si sa inveti? Ce de pretentii... Dar stii ce? Eu tin cu tine, ia mai las-o tu cu "fitele " ei, du-te tu si munceste, castiga-ti banii de mancare, haine, cablu, net, telefon, ia-ti si o femeie care sa-ti gateasca, spele si calce si nu o mai baga in seama. Poate asa ii vine mintea la cap si-ti cere iertare, nu? Hai fii "true "! ce naiba...

| Sn00pY a răspuns:

Nu stiu sa raspundsad

| Ctiberiu a răspuns:

Sa taci si tati aduci aminte ca e mama ta si daca vfea iti trage vreo doua scatoalce de nunte vezi

| Serban_Alexandru_Sorin_1980 a răspuns:

Auzi ce tuperu pe ea.Rupei mufa happy glumesc.
Mama este fiinta care te-a creat...