| simona_8123 a întrebat:

Ce sfat imi dati?

Am un prieten pe skype care e din Singapore si vorbim zilnic de vreo 6 luni. Numai ca momentan lucreaza in Hong Kong.
El si-ar dori sa ne casatorim, pentru ca tinem unul la altul.
Insa exista 2 probleme: *eu nu vreau sa-mi fac cetatenie in alta tara si in plus el nu vrea sa stea in Romania datorita economiei ft scazute.
A2-a problema este ca el este ateu convins iar eu ortodoxa convinsa, si la capitolul asta ne blocam. In rest totul este ok.

2 răspunsuri:
| BlueDeea a răspuns:

Pai aceste probleme sunt suficiente pentru a va pune piedici.Ar trebui sa vorbiti si sa ajungeti la un acord inainte de a face un pas atat de important, altfel ar fi un esec. ( spun asta banuind ca v-ati vazut face-to-face pana acum, daca nu e si mai complicat)

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Ce ma amuza generatia asta... Nu v-ati vazut decat in poze sau la web si deja vreti nunta :-J, nu stau sa dau argumente "serioase" ca-si restul, iti spun doar atat, de unde stii ca te va satisface din punct de vedere sexual? Mai bine gaseste unul de aici sau macar unul pe care sa il fi vazut fata in fata si dupa sa te gandesti la asta...