| ana_7801 a întrebat:

Ce zodie este compatibila, in dragoste, cu cea a capricornului?

11 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Eu sunt capricorn si sunt casatorita cu fecioara si avem 29 de ani de casatorie. Sincer nu cred ca influenteaza zodia depinde de cum cedati unul celuilalt si dca sunteti familisti convinsi Nicaieri nu e numai lapte si miere. iti urez sa ai o casnicie fericita si cu multa comunicare si intelegere. va fi bine

| tyana a răspuns:

Taurul! Intre taur si capricorn se dezvolta cea mai frumoasa si durabila dragoste.happy

| Fallen Angel a răspuns:

Intri aici si decizi singura http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/
Sper ca ti-am fost de folos.

| cretzufinish a răspuns:

Rac... e testat de mine, eu fiind capricornul. happy

| usernamemada a răspuns:

Taur :d

| DeniiMeow a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Capricorn
Ar putea trai o dragoste adevarata doua capre ca dvs? Aveti toate sansele! Singura problema este ca sunteti amândoi foarte ocupati, motiv pentru care puteti avea partide de sex doar în drum spre serviciu sau în scurta pauza de prânz!

Oricât de mult v-ati iubi, oricâta pasiune arzatoare ati nutri unul pentru celalalt, undeva, în cel mai ascuns ungher al inimii dvs., se afla cariera si nevoia de recunoastere sociala. Tocmai pentru ca stiti ce înseamna dorinta de succes, îl veti întelege pe iubitul dvs. si veti fi alaturi de el, indiferent de sacrificii!

Singura dificultate în aceasta relatie este tocmai faptul ca amândoi sunteti mult mai interesati de succesul socio-profesional decât de cel conjugal. Sunteti mult prea seriosi si relatia poate deveni destul de caustica. Va trebui sa va pastrati o parte din energie si pentru a va amuza si a va harjoni! Înlaturati din dormitor orice obiect ce va aminteste de birou si aruncati televizorul pe fereastra! Uitati de emisiunile de stiri atunci când faceti dragoste!

| leuxxx a răspuns:

Leu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana incearca sa nu mai crezi in prostii...eu sunt balanta si dupa zodie nu ma inteleg taurul insa prietenul meu este taur si am o relatie de 3 ani cu el avem nunta la vara asa ca nu te mai prosti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn cu capriocor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe net. dar nu stiu. ori am citit eu mai mult. pana mea. nu stii ca o compatibilitate. poti sa fi pesti cu berbec dar daca ai pe casa relatiilor zodii compatibile iar e ok, sau daca aveti ascendetul compatibil unul cu altul.sau ascendentul tau/lui compatibil cu zodia lui/ta de baza.etc. si mai depinde intr-un final si daca te potrivesti efectiv.ca una urata daca e compatibila astral perfect nu va sta cu unu frumos si cu bani.intelegi tu

| selfish lover. a răspuns:

Nu crede in astea, in mare parte nu sunt adevarate.

Eu sunt Balanta iar prietenul meu e Capricorn, si se zice ca aceasta relatie este foarte dificila, dar nu e deloc asa. Noi ne intelegem foarte bine si nu ne-am certat niciodata. Depinde de fiecare nativ in parte. happy