| RoX96 a întrebat:

Ceauu. Am si eu o intrebaree. Daca prietenu tau, e gelos. Si se supara din orce. si orgoliul e mare la amandoi straight face. Ce putem face puppy dog eyes?! funda :*

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Vorbiti-va orice problema, comunicati, nu va sufocati foarte mult, nu glumii cu el, vorbiti teme mai generale incat sa nu se supere, nu ii arata ca iti `pasa asa mult de el fiindca vei inrautatii situatia (asta pentru orgoliul lui va functiona, ca sa mai scada). Iti spun fiindca si eu am trecut prin asta happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de tine.
Nu îmi plac bărbații geloși!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Unul din voi ar trebui sa renunte la orgoliu, altfel nu stiu cum va rezista aceasta relatie

| PrecioussGirl a răspuns:

Sa aveti incredere unul in celalalt, sa comunicati, sa nu va mintiti si sa mai lasati de la voi. :* nu se poate sa faci doar tu schimbari la tine, trebuie si el.
iar faza cu suparatul din orice cred ca e mai putin matur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să încercaţi să vă stăpâniţi gelozia.
Gelozia nu duce la nimic bun, e boală grea.
N-aş putea trăi cu un bărbat gelos lângă mine.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Ori va recunoaste ti orgoliile si renuntati la ele, ori renuntati la relatie. nici cand nu va tine o relatie de genu asta.cat despre gelogie, daca nici aia nu i controlata, eu zic sa l lasi in pace. in timp vei ajunge sa l urasti asa ca mai bine rupi acum relatie

| SefaTa97 a răspuns:

Sa mai lasi de la tine. Sau sa vorbesti cu el, explicandu-i ce te deranjeaza.

| Klaryssa a răspuns:

Probabil gelozia nu o vei putea vindeca doar micsora aratandu-i ca il iubesti cu adevarat.Cat despre orgoliu, crede-ma ca va va afecta relatia! Ar trebui sa discutati si sa mai lasati unul de la altul pentru ca altfel veti ajunge la certuri sau mai rau la o despartire sad

fundita? puppy dog eyes

| AnabellaXD a răspuns:

Optimismul ăsta penibil, n-o să va ajute, nu va impacati ca sa va certati in 5 minute.Ii explici clar ca nu are motive sa fie gelos si daca nu intelege, va trebui sa il rasplatesti cu aceeasi modesa.Dar stii cum se spune in spatele geloziei se afla cuvintele:nu vreau sa te pierd.