| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca as indrazni prea mult daca as cere un mic ajutor financiar pentru a-i oferi copilului meu o masa cu strictul necesar de Paste? N-am cerut in viata mea de la nimeni dar acum chiar am ajuns la limita.

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bun raspunsul userului @eluveitie. Internet, cont bancar, cam greu de crezut, mai ales ca-n zilele astea, dupa un mesaj adresat unei comunitati de sute de persoane (nu spun mii, ca nu sunt activi), 2-3 tot o sa pice in plasa.
Nu doresc a fi rautacios, dar fara probe, imi rezerv dreptul de-avea retineri. Fiindca cunosc si-am vazut destul de multe persoane care obtin bani prin Internet cu astfel de lucruri.

| Vizitiul a răspuns:

"La munca, nu la-ntins mana!" Apropo, sa-ti fie rusine ca ai implicat propriul copil in goana ta dupa bani nemunciti! Sa nu-mi zici ca ai avut un loc de munca, nu-i credibil asa ceva, daca se vrea, se poate, daca nu, pot da un exemplu concret, tu! Ai ajuns sa cersesti bani pe site. Mi-e sila, parinti iresponsabili!

Janina
| Janina a răspuns:

De unde esti?
da mai multe detalii.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

La limită? Mda...probabil n'ai plătit nici internetul de mult timp...
daca ar fi adevarat probabil aş zice că e un gest frumos, dar nu pre îmi vine să cred aşa ceva

| tarziu a răspuns:

Spune oraşul. şi sigur se găsesc câţiva să te ajute. Punem mână de la mână!

| perla a răspuns:

Stiu cum e...,, BATETI si se va deschide cereti si vi se va da... IISUS spune :INDRAZNITI EU AM BIRUIT LUMEA:rogate din inima vei vedea ca raspusul va veni nici nu stii de unde.nu ne lasa EL pe noi.PASTE FERICIT!

| perla a răspuns:

Si eu am net il fur de la vecini si calculatoru l-am gasit la gunoi care-i problema. daca vrei sa ajuti pe cineva il ajuti si gata nu te intereseaza ce face cu banii.chiar asa.am ajuns atat de indaratnici...

| eek a răspuns:

Nu e prea mult. mi se pare un gest frumos pentru copilul tau ca doresti sa i oferi un paste frumos. dar nu stiu din partea cu vrei sa ceri acest ajutor.si cum te putem ajuta noi?

| danutzsan a răspuns:

Nu ai dat niciun indiciu, cum am putea să te ajutăm, nu știm nimic despre tine. Vorbesc de adresă...

| laura64 a răspuns:

Din ce oras esti ?

| eugem35 a răspuns:

Bai frierilor stiti cati excroci sunt care las un cont si spun ca nu au banu si ca trebuie sa faca tot felul de operati si strang atatea bani ca nu sti voi, si fac bani frumosi ca sunt creduli multi sa dea bani nu este nimic adevarat nu are bani sa ii ofere copilului o masa de paste dar are net si cont pentru donati dac vrea masa sa vin cu copilul si ii ofer masa cald sa manace
nu bani in te miri ce cont

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DE unde esti Mariana? Daca esti din Bucuresti, hai in mesagerie si bine ar fi sa expui situatia ta aici, sunt convinsa ca or sa te ajute si altii, scrie fara teama, scrie tot.
@eek din partea noastra vrea ajutor ca de aceea este aici, alimente si ceva frumos pentru copil.
Scrie fata de unde esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint de acord cu ajutorul ca fiind pentru o mucenica in imposibilitate de a-si vedea visele implinite, nu pentru ea ci pentru copilul ei, dar tin sa mentionez oricit de multi stupizi as lua, copilul trebuie sa constientizeze la maxim situatia caci in asta consta o anumita pregatire si nu in iluzii false de moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A scris din ce oras este, din Giurgiu, cine vrea sa o ajute cu un colet nu cu bani (nu stim cine este ) ca nici voi poate nu aveti posibilitatea contactati-o in mesagerie sa va dea adresa.
@harciog ce sa constientizeze ala micu daca o avea cateva luni sau 1 an doi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Allinna sar'mina nu m-am gindit la o virsta asa mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mariana lasa adresa ta aici, nu am bani, dar un colet cu ce trebuie cu ala micu iti trimit, o sa ma interesez la primaria din Giurgiu daca povestea este reala, lasa adresa te rog.

| NowRelax a răspuns:

Sunt din Giurgiu si daca din fericire se gasesc oameni cu suflet care vor sa aduca zambetul pe chipul unui copil o pot face in contul RO89BRDE190SV11260781900.VA multumim din suflet si va dorim un Paste fericit cum ne dorim si noi.

| NowRelax a răspuns:

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu apelul meu.nu am cont in banca este un cont in care mi se vireaza lunar alocatia copilului. in orice caz mi-am primit salariul pe care-l asteptam de doua luni asa ca va multumesc din suflet celor care mi-ati trimis incurajari.va dorec un Paste cu multa lumina in casa si multa sanatate.

| NowRelax a răspuns:

Multumesc lui D-zeu problemele mele s-au rezolvat. mi-am primit salariul pe care il asteptam de doua luni asa ca va multumesc tuturor celor care ati fost alaturi de mine cu o vorba buna. conteaza enorm sa te sustina cineva moral in astfel de momente. va doresc multa sanatate si un Paste fericit!

| klaudiu2009 a răspuns:

E tragic... tragic in sensul ca sunt multi oameni cu situatie financiare proasta. ce tara de kko cu conducatori de kko... da lasa ca o sa fie si vremuri mai bune ca am aflat ca in 2012 e sfarsitu lumii rolling on the floor