| Gabi_6377 a întrebat:

Credeti ca exista dragoste adevarata? Credeti ca barbatul poate iubi atat de mul o femeie incat sa se gandeasca numai la ea, si daca ar fi cu alta femeie sa nu simta aceeasi pasiune, decat cu aceea pe care o iubeste? Si poti sa doresti o persoana, dar in acelasi timp sa nu o iubesti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca exista dragoste adevarata, dar in nici un caz asta nu inseamna ca barbatul se gandeste numai la femeie. Ci inseamna ca ambii parteneri au o viata normala, se gandesc la toate lucrurile la care se gandesc niste oameni normali, dar iubirea este rezervata unei singure persoane.
Si da, poti sa doresti fizic o persoana pe care nu o iubesti. Nu confunda sexul cu dragostea. pasiunea sexuala nu este niciodata strict limitata la persoana iubita, nu au legatura directa. Un om care isi iubeste partenerul/partenera aleg sa nu mai aiba relatii sexuale cu alte persoane, desi ar putea, desi uneori e posibil sa-si doreasca in mod trecator. Fidelitatea este o chestie de alegere cerebrala, de vointa, nu de hormoni.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista dar nu oricine e capabil sa iubeasca o femeie pana la infinit, eu de exemplu vreau sa fiu singur toata viata si asa va fi!

| emy a răspuns:

Eu cred ca da.Numai ca o gasesti cam rar, ce-i drept.

| justmeesb a răspuns:

Daca ar iubi o persoana ar fi langa ea, nu ar sta cu alta si s-ar gandi la cea pe care a lasat-o! poti sa-ti doresti pe cineva dar sa nu-l iubesti!

| Aishaa a răspuns:

Nu cred ca iti poti dori o persoana fara sa o iubesti... dragoste adevarata, as zice ca exista. Doar ca are nevoie de timp sa te geaseasca...`dragostea este ca un fluture, merge pe unde vrea si ii place pe unde merge``

| Laminin a răspuns:

Hei!
Da, exista dragoste adevarata. La celelalte intrebari nu iti pot raspunde ca nu am trecut prin asa ceva si nu am experienta. Dar dragoste adevarata exista!
Jason Mae-Love (merita ascultata) happy
Gbu :]

| A_7901 a răspuns:

Exista dragoste la prima vedere, dar trebuie sa o astepti si sa iubesti rational. Poate nu e neaparat cea mai buna persoana. Un barbat isi poate iubi sotia/iubita dar sa aiba in jur foarte multe prietene si colege la care sa tina si sa fie o relatie strict amicala ceea ce mi se pare firesc. Daca doreti o persoana dar nu o iubesti(in acel sesns), sunteti doar prietenu, aveti o relatie apropiata si este o persoana simpatica pe care nu ai cum sa nu o doresti in preajma.

| Romina11 a răspuns:

Gabi, sigur ca da, exista dragoste adevarata si asa cum iubeste o femeie poate iubi si un baiat.Insa altceva pot sa-ti zic ca barbatul daca insheala iubind o alta fata el nu insheala cu sufletul el nu-si pune dragoste in acest lucru, insa femeia daca insheala ea o face cu trup si suflet.Pentru un baiat asta e doar o aventura insa pentru o fata nu.