| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca trebuie sa acceptam banii de la iubiti? Eu vorbesc destul de serios. In cazul meu: recent am absolvit facultatea, nu am de munca inca, cu sanatatea nu stau bine. Iubitul meu este in afara. Credeti ca ar trebui sa accept un ajutor material de la el pina cind imi rezolv situatia? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca-l iubesti si-l respecti... DA! Cred ca gestul lui inseamna iubire si protectie!
Poate va veni timpul si ii vei rasplati gestul in felul tau!

8 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Daca te gandesti ca te vei casatori cu el, da. Bine ar fi sa va casatoriti civil cel putin si atunci nu ai mai avea dileme de acest fel. Numai bine.

cami
| cami a răspuns:

Pana iti rezolvi situatia, bine spui. Ajutorul reciproc trebuie sa existe, fie ca e el si de natura financiara. Dar. doar pana iti rezolvi situatia.

| oz a răspuns:

Aici depinde de demnitatea fiecaruia.
Sunt femei care nu accepta bani din partea nimanui...astea sunt femeile puternice si cu un respect de sine.
Sunt femei care nu numai ca accepta... dar si traiesc numai din bani altora...acestea sunt femeile "lipitori", fara respect de sine etc.

Dar daca unul dintre "indragostiti" se afla la pamant... celalalt trebuie sa faca tot ce ii sta in putinta sa il ajute.Financiar emotional...tot ce se poate.

| carmi_6480 a răspuns:

Da, pentru ca si el daca ar fi in situatia ta ai incerca sa-l ajuti si daca te-ar refuza ai crede ca nu exista acea legatura intre doi indragostiti.

| ela84 a răspuns:

Da! Mai ales daca el se ofera, de ce nu? Si el ar face acelasi sigur mai mult k sigur, toti ar face-o, mai ales daca duci lipsa de ei.Nu ar trebui sa ti se para un lucru absurd? pentru ca intr-o relatie imparti tot nu? Si u la randul tau daca el ar avea nevoie de ceva tu l-ai servi, pentru ca si asta e o demonstratie de iubire; mai ales in cazul tau nu ai de ce sa te simti stanjenita. pup

| buburuzzz a răspuns:

Salut! in cazul in care esti increzuta in relatia voastra iti poti permite, insa daca nu... poate avea urmari grave mai tirziu...nu e exclus ca mai apoi sa te simti obligata sa ramii linga el anume din cauza ca te simti datoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, in cazul acesta da, te vei recompensa cumva mai tarziu, poate chiar o sa va casatoriti si atunci gestul nu ti va mai parea deplasat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu accepta legea compensarii banilor cu dragostea nici in ruptul capului.Numai si numai sub forma de imprumut.