| alexandra_7378 a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac fostul prieten gelos?

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cu ce te ajuta?

| alessia5158 a răspuns:

Alexandra,
Este o "investitie " inutila de timp, energie! --- daca tipul este "fostul " nici ca-i va pasa!--- eventual, se va bucura ca n-ai facut o obsesie pentru el. Asa ca, esti mai castigata daca ti-ai folosi timpul si energia in alte scopuri. Numai bine!

| siwel a răspuns:

Ideea de a face pe cineva gelos nu provine din razbunare? Crezi ca razbunarea iti face bine? Ce zici de iertare? Hristos ne spune sa iertam ca sa fim si noi iertati. Daca vrei sa nu ti se mai ierte greselile, continua asa cautand cai de razbunare. Daca vrei sa fi iertata, poate ar fi bine sa te gandesti sa ierti chiar daca e greu. Iisus te va ajuta.

| Bya132 a răspuns:

Buna, Alexandra!

Depinde.doar daca X ( x = baiatul respectiv ) te mai place, daca nu, degeaba incerci.
Pai, gaseste alt baiat si sarutate cu el in fata lui.

| Ciprian a răspuns:

Sa te plimbi sau sa te saruti cu altul in fata lui.

| minnieee a răspuns:

Gaseste-ti pe altu'laughing. Sau puneti o poza cu unu' la avatar si la status "te iubesc".

| many_9557 a răspuns:

Asta da dovada ca inca mai il iubesti eu zic asa; imbracte bine fa-ti noi prietenii si incearca si du-te la el si zi sa va impacati si lasati joka de a copii,, bine asta daca inca se mai poate, fa tu primul pas, lasandu-i un mesaj pe mess sau pe telefon. si nu vei pierde nimic

| many_9557 a răspuns:

Indiferenta e ce mai mare arma, care ai putea sa- i o arati dar la ce bun, doar daca te a facut sa suferi poate,,, sa-i o aplici

| uSeR_6817 a răspuns:

In caz de nu te mai place n-ai cum, daca te place saruta-te cu altu da-te la altii etc... funda?

| Traian a răspuns:

Crezi ca rezolvi ceva daca il faci gelos? mai bine ai incerca sati vezi de drum inainte si sai arati ca iti merge bine si fara el. arata-i indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohoo ce tel maret. ce preocupare corecta si cinstita.sigur te va iubi dupa aia. in gand.bag sama ca si tu il iubesti enooorrrrm de mult. vrei sa-l faci sa sufere.io personal nu mi-as dori o asemenea dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te fu. ti cu prietenii lui (la gramada, toti deodata), te filmezi si ii trimiti dvd`ul cu filmuletul respectiv.

| Ioanaa_5834 a răspuns:

FAti gagic pe-un prieten de-al lui, sau date la cineva cand te vede.

| deea17_7351 a răspuns:

Pai daca e "fost" la ce iti mai foloseste sa-l faci gelos? e clar nu il mai intereseaza din moment ce nu a vrut sa va impakati ...sau nu stiu.thinking oricum faza cu prietenul lui ar fi super urata punete in locul lui sa iti faca asa cu o prietena de a ta.

| cata_1355 a răspuns:

Pai de ce sa il faci gelos? Decat sa il faci gelos, cred ca mai bine e sa vorbesti deschis cu el. Si sa ii spui ca inca mai tii la el, pentru ca daca nu ai tine la el teoretic nu ai vrea sa il faci gelos. Decat sa il faci sa sufere, mai bine iti eprimi sentimentele, si poate asa se leaga din nou ceva ina intre voi. :d

| andrey_7621 a răspuns:

Faci misto?