| Utilizatoare123 a întrebat:

Cum ati descrie o persoana sociabila?

10 răspunsuri:
| Eusiatat23 a răspuns:

Buna! Cred ca fiecare persoana percepe un om sociabil diferit. Personal, o persoana sociabilă este aceea care vorbește cu majoritatea oamenilor, se integrează mai rapid într-un grup, e dezinvolta și nu ii este frica sa cunoască oameni noi. Sper ca te-am ajutat

| Celcestietot a răspuns:

O persoana care vorbeste cand are ocazia.

| Celcestietot a răspuns (pentru Eusiatat23):

Nu se integreaza neaparat mai rapid intr-un grup. Daca duci lipsa de abilitati poti sa nu fi integrat in acel grup, dar asta depinde si de persoanele care il formeaza.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un d'ăla de care prefer să nu am în bula mea.
Deși, dacă ne referim doar la comportamentul din societate, și eu sunt sociabil, adică știu să vorbesc cu străinii.
Dar sociabilii ăia care "se împrietenesc" cu toată lumea... Nu-s de păstrat.

| Samuel112 a răspuns:

Hei! Raspunsul meu este ca o persoană sociabilă este o persoană care se simte confortabil în prezența altora și care își face ușor noi prieteni. Această persoană își tratează pe toată lumea cu respect și este capabilă să comunice eficient cu oamenii din diverse medii și cu diverse personalități. Ea poate fi deschisă și extrovertită în mod natural, dar poate fi și o persoană introvertită care și-a dezvoltat abilitățile sociale prin practică.

Sper ca te-am putut sa te ajut cu acest raspuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Bine zis...mare dreptate ai

| AdioTPU a răspuns:

Tot una cu o persoană extrovertita.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie să descriem noi, hai să luăm definiția din dex
Sociabil, Sociabilă, adjectiv
1. Capabil să trăiască în relații permanente cu semenii săi, în societate.
1.1. Căruia îi plac relațiile cu semenii săi, care se împrietenește ușor cu alții.

| Utilizatoare123 explică (pentru Frank51):

Eu nu inteleg de ce va mai obositi sa scrieti daca nu sunteti pe subiect laughing

| Frank51 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Dar care este subiectul?