| anonim_4396 a întrebat:

Cum e viata dupa divort? Daca ar fi sa va mai casatoriti o data, ce ati face diferit? Daca ar fi sa o luati de la capat, ce considerati ca ati gresit, v-ati grabit?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parintii mei au trecut prin etapa despartirii cand am implinit 18, o groaza de probleme au fost intre ei. Mi.a cazut rau atunci sa aflu. Mai mult a gresit taicameu dar din cate am vazut asa ca ambient familiar am zis ca nu imi trebuie nici macar relatie stabila. Doar placere si valea pe usa nu discutii sau sa ii acord o sansa, am ales libertatea sa stau linistit

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca tine neaparat de casatorie, ci mai mult de... perioada cat au stat impreuna cele doua persoane.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu am fost căsătorită, dar am stat in concubinaj 8 ani de zile si e cam tot aia.
Bai sincer cand mi-am ales actualul partener l-am ales diferit fata de celălalt Si intr-adevar a durat destul de mult timp până sa concretizam si oficializat relația.Probabil pentru ca am vrut să mă asigur că e totul ok.

| Panamax a răspuns:

In general unele persoane au o anumita atractie spre suferinta.
Se autosaboteaza si tot in aceeasi situatie ajung chiar si la a 5-a incercare.Cauta pe internet despre Corpul durere.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Daca ai avut parte de o relatie toxica, viata dupa divort este o bucurie, o eliberare! Iar daca as dori sa ma recasatoresc as tine cont de sfaturile de aici https://suntmamica.com/......si-grebla/