| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci un barbat fericit? Nu vreau sa se plictiseasca de mine sau sa vrea vreodata sa ne despartim, il iubesc prea mult!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista doi barbati care sa-si doreasca acelasi lucru de la o femeie. Dar, exista cateva lucruri pe care si le doresc toti barbatii. Eu am descoperit cateva:
- nu-i face niciodata istericale (daca poti).
- nu-i critica niciodata familia sau prietenii.
- nu-i impune ore fixe de venit acasa si nu-l verifica excesiv. Mai degraba fa in asa fel incat sa stiti amandoi unde merge celalalt si cam pe la ce ora vine acasa.
- nu-l cicali legat de imbracaminte, etc.
- iesi intotdeauna cu el cand iti cere. Altfel n-o sa ti-o mai ceara. Oricat de obosita ai fi, lasa tot si simtiti-va bine la o bere cu prietenii lui. Aaaa, si daca iesi cu el desi n-ai chef nu sta acra toata seara ca tu maine ai serviciu de la 8 la8, relaxeaza-te, gandeste-te ca maine e sambata, simte-te bine si fa-l sa se simta bine.
- nu-i refuza micile nebunii in pat. Chestii de genul: eu nu fac asta, eu nu pun mana, eu nu incerc il fac sa se intrebe daca il iubesti.
- spune-i mereu ce calitati apreciezi la el. lauda-l ca e cel mai bun amant, cel mai atent iubit, cel mai bun bucatar. Daca face ceva in casa, lauda-l si lasa-l sa inteleaga ca ii apreciezi munca. Daca ii spui: eu spalam mai bine faianta, va zice: data viitoare spal-o tu!
- lauda-i reusitele de fata cu familia lui si a ta, de fata cu prietenii. Nu il critica niciodata in public.
- fa-i mereu cate o surpriza dar nu i-o scoate pe nas. fa-i de exemplu mancarea favorita, dar nu-l certa ca a intarziat cu baietii la o bere si s-a racit in timp ce tu latrai de foame. Recupereaza ce se poate recupera cu zambetul pe buze.
- respecta-i deciziile privind timpul si banii comuni. Gandeste-te intai daca sunt gresite si nu-l contrazice doar fiindca ideea ta era alta.
- si mai ales iubeste-l, arata-i-o si spune-i-o cat de des.
Succes!

19 răspunsuri:
| georgehari a răspuns:

Bărbaţii sunt destul de simplu. Au nevoie în principal de mîncare şi sex. Unii mai vor şi conversaţie, dar sunt cazuri rare. Nu uita să-l laşi numai pe el să controleze telecomanda şi calculatorul din casă. În general, dă-i senzaţia că e mascul şi va fi destul de fericit. Dacă mai vrei sfaturi, revino cu întrebări.

| stardeea a răspuns:

cata dreptate are georgehari laughing

| mariazet45 a răspuns:

Brigaiela ti-a spus tot, nu pot aduga decat ca femeia trebuie sa fie mama buna, gospodina in casa si amanta in pat.

| felician a răspuns:

Pai nu ai decat sa-i faci toate poftele stiute si nestiute si garantat nu are sa se plictiseasca!
Fie ca e vorba de sex, fie de ceva moral. Multa lume te ajuta, dupa cum vezi, dar asta il face fericit la culme sa stii. Trebuie sa tii cont de fanteziile lui si sa iti placa si tie!
Te las sa incerci! paaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

satisface-i toate placerile

| teo_alexandrescu a răspuns:

Cred ca simplul fapt ca are pe cineva ca tine, care sa-l iubeasca atata si sa fie preocupata de fericirea lui, este un motiv suficient sa fie fericit si sa nu vrea sa plece de langa tine. Atata tot, sa nu-l sufoci cu atata dragoste! happy

| radu_tudose a răspuns:

pai cel mai mult conteaza sa nu-l minti, sa nu-l inseli, sa nu-ti suni fostii, sa nu ii faci crize de gelozie sau isterie, sa nu-l sufoci, sa-l respecti, sa nu-i dai TOT ce ai de dat, sa nu te gandesti la altul in timp ce sunteti in pat, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara crize, fara prea multa critica, nu trebuie nimic mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fac un barbat sa se simta bine cu mine in pat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand il tin in brate si il sarut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ohoo... vreodata? adica tu crezi un happily ever after... aa nu-l mintii, fi tu si daca a fi tu, dauneaza relatiei atunci.este complicat daca nu este mai mult decat perfect. Incredere, personalitate, respect si multa iubire. Nu vor da niciodata gres! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am alta parere, daca tu nu simti sa faci anumilte lucruri pentru el, nu trebuie sa fii prefacuta, daca te iubeste, te accepta asa cum esti si se simte atras... daca nu, inseamna ca nu e persoana potrivita pentru tine, poate cu altcineva o sa fie altfel.pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-i arat ca-l iubesc foarte mult? si sa nu ii fac, partea de mai in jos. [adica sa-i sarut penisul}? va rog astept un raspuns
.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general la totii barbatii le place sa ii fc toate plagerile dar unii isi aleg prietenii si bautura si uita ca acasa il asteapta o nevasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand ar trebuie sa faci o mica schimbare la tine nu stiu. de ex sa iti schimbi coafiura sau sa incerci sa fi mai iubitoare cu el mai ales cand sunte-ti in pat sa incerci tot felul de lucruri noi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... fi cat mai sincera cu el. arata'ti sentimentele... fi dulce. cu el si iubitoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca esti tttampita si fa sex

| byyyybyyyy a răspuns:

Un barbat daca te iubeste cu adevarat nu o sa se plictiseask niciodata de tine

Alte răspunsuri