| Dobromirlorena17 a întrebat:

Cum iti poti da seama daca iubitul tau te-a inselat cu o fata din cercul vostru de prieteni?
P. S mai tot timpul ii placea sa ma bata la cap cu vorbe despre acea persoana.

4 răspunsuri:
| GabrieloKg a răspuns:

Nu e ca si cum ii poti citi mintea.
Daca nu il prinzi in fapt, n-ai decat sa rogi pe cineva din grupul vostru in care ai incredere, sa te ajute sa te convingi.
E un mic cam aiurea, dar poti sa ii cauti prin telefon sau sa il urmaresti, dar asta cu urmaritul e cam naspa asa. Te consumi si nu iti face bine.
Daca vrei, cel mai simplu e sa stai jos si sa discuti cu el, daca devine recalcitrant, cel mai probabil are ceva de impartit cu ea, nu neaparat ca te-a inselat, dar lipsa de comunicare si comportamentul pot fi indicatori ca ceva e in neregula.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ai cum.Dar poti in schimb sa ai curajul suficient sa il întrebi de ce tot vorbeste despre fata aia.

| PaulCos a răspuns:

Mai eficient ar fi sa il asculti, sa afli ce ii place la acea persoana si sa faci in asa fel incat sa ii oferi tu acel ceva iar el sa nu mai caute asta in alta parte.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama de acest lucru, decat daca fata iti confirma acest lucru sau gasesti in telefonul lui, convorbiri despre sex intre ei doi.
Nu pot pricepe totusi, de ce mais ta cu tine iubitul asta, daca o admira pe alta si iti spune acest lucru?
Eu demult i-as fi dat un sut in dos, fiindca nici o fata nu ar suporta umilinta unui mitocan, asa cum ti-a facut el tie.