| PuFuleTz_5685 a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama ca esti inselat de persoana iubita?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sfaturile de-aici sunt cam superficiale.
Dacă e persoana iubită, atunci între voi există o oarecare "chimie" ca să-i spun aşa. Ei bine, acea "chimie" este mai şubredă sau inexistentă o săptămână - două la rând. În plus, o observi că e mai distantă (pe ea, pe persoana iubită). Şi, cam atât.
Restul motivelor de pe-aici sunt vag relevante sau stupide prin definiţie.
Nu o las niciodată pe prietena mea să-mi vadă sms-urile sau apelurile aşa cum nici eu nu mă uit în telefonul ei niciodată.
Uneori mă sună persoane destul de importante din punct de vedere profesional şi bine-ar fi să fie linişte perfectă când vorbesc la telefon cu ele pentru că poate depinde o mărire de salariu, un stagiu în străinătate, etc. etc. Prin urmare, poate să asculte la uşă dacă chiar vrea dar şi ea e cu capul pe umeri (doamne ce greu e să găseşti o astfel de fată!).
Sănătate.

| Dizzydizz a răspuns:

Timp mai putin impreuna
nu te lasa sa ii vezi apelurile, sms

| Narfundo a răspuns:

In relatii iti dai seama foarte usor cand o persoana te insala, sau nu mai vrea sa stea cu tine.Totul tine de energia pe care ti-o transmite. Pur si simplu simti ca ceva nu este in regula.

| marsy a răspuns:

Nu stiu. poate daca te inseala ii observi o oarecare schimbare. asta daca se simte vinovata persoana si nu vrea sa se afle inselaciunea! De cele mai multe ori posta iti aduce informatia. stii tu... odata ce cineva stie de asta. se afla. pina inf data ajunge si la urechile tale

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai nu prea mai are timp de tine, nu ti mai demonstreaza ca te iubeste, va certati des, vorbeste des cu altcineva, se balbaie cand il intrebi pe unde e, nu-ti mai face cadouri si ultimul indiciu dar nu cel din urma: incepi sa-ti pui intrebari din ce in ce mai des gen,, oare ma inseala?,,.
Cred ca tu ai niste dubii dar... ai grija de relatia ta!

| Kitty a răspuns:

Cand observi ceva suspect.

| cris10flori a răspuns:

Atunci cand te inseala iti poti da seaa pentru ca el nu iti va acorda mult timp, daca il suna cineva si se indeparteaza de tine sa nu auzi convorbirea posibil sa te insele ai putea discuta cu el. Pt ca daca este destept sterge sms-urile, apelurile si nu ai de unde sa stii!

| DiDi a răspuns:

S-ar putea ca in momentul cand il suna cineva, sa se inchida singur intr-o camera si sa vorbeasca. Sa isi ascunda mesajele, telefonul, sa intarzie acasa. Ar putea exista certuri mult mai dese si mai profunde, amenintari, uneori chiar si batai, si cel mai grav lucru, simti ca acea persoana este mai distanta fata de tine si este schimbata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma poate linisti si pe mine§? am o relatie de 1 an si 3 luni cu un baiat eu in spania el acasa ne vedem rar de vreo 7 luni odata la 3 4 luni cate 2 sap.vin acasa dar de la un timp simt ca ma inseala. sau dorinta de a nu ma insela ma impine cu gandul ca ma inseala. e greu sa simti daca iti greseste prin tel imi vb la fel dar mai este o problema eu sunt din bucuresti el din craiova si nu am fost niciodata acolo la el...asa poate aflam ceva mereu a venit el la mine acasa va rog un ras ca nu mai stiu ce sa fac vreau sa vad dacama inseala sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi dau seama ca persoana iubita nu ma inseala

| suntgelosuneoripefete a răspuns:

Laura da-mi si mie NR tau de telefon poate merge o relatie intre n-oi