| XenofX a întrebat:

Cum le-ar placea baietilor sa se comporte fetele cu ei si cu cei din jur?
intrebare pusa mai mult baietilor

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hai întâi să-ţi spun cum mi-ar plăcea să se comporte fetele şi cum foarte puţine chiar o fac:
- Să fie naturale (orice "mască" de fapt le dăunează, nu le ajută aşa cum multe cred)
- Să nu mai fie superficiale (sunt şi mulţi bărbaţi superficiali, nu zic ba, dar femei sunt mai multe!)
- Să nu se mai aştepte să fie întreţinute, să li se plătească consumaţia, etc. etc. (egalitatea şi în obligaţii şi responsabilităţi, nu doar în drepturi)
- Să nu mai aibă senzaţia că totul li se cuvine (am citit recent aici o întrebare cu una care întreba cum să se răzbune pe un băiat care a părăsit-o după ce aceasta l-a pocnit pe om de faţă cu prietenii şi cunoscuţii lui) - şi fetele au "voie" să primească un pumn în pifometru atunci când îl merită (cum spuneam, egalitate la toate nivelurile)
- Să înţeleagă o dată că, fiind mai multe, nu sunt speciale în ochii bărbaţilor prin definiţie ci devin speciale dacă manifestă respect şi încredere (lor nu le convine să mă piş pe cumpărăturile lor dar ele ar avea voie să se pişe pe ieşirile mele la bere, nu? Nu-i chiar aşa!)
- Să priceapă (în special virginele) că viaţa sexuală nu este un lucru rău şi, mai ales, să nu se mai plângă atâta că doar într-un raport sexual nu se simte numai el bine!
- Să renunţe la etichetarea oamenilor (şi bărbaţii o fac dar mai rar). Am observat că tot femeile propagă mentalităţile de lemn de tipul virginitate=virtute, etichetarea drept "curvă", etc. etc.
Astea sunt aspecte pe care eu le-aş dori implementate la toate fetele şi femeile dar mai mult de-atât, la toţi oamenii că doar sunt şi superficiali şi cretini şi materialişti, are şi genul masculin hibele lui dar nu despre genul masculin vorbim acum.
Oricum, câtă vreme am găsit pe cineva care să corespundă teancului de standarde pe care-l cer eu de la o femeie, deja la urma urmei este irelevant.
Oricum, dacă femeile nu ar mai fi egocentriste (cea mai mare parte sunt, chiar dacă unele nu-şi dau seama) atunci lumea ar fi mai bună.
Oricum şi societatea e de vină căci în rahatul ăsta de societate oricum numai drepturile femeilor contează.
Exemplu real: Dacă un bărbat iese dintr-o relaţie de 3 ani şi se "cuplează" cu una după 5 zile, aia se îndrăgosteşte nebuneşte de el iar el stă câteva luni cu ea şi după aia revine la fosta, este un nesimţit care-şi bate joc de fete.
Dacă o ea este în aceiaşi situaţie, atunci este scuzată că "s-a băgat cu altul ca să-l uite pe fostul". Şi cu el cum rămâne? Ei las' că-i trece!
Foarte des, extrem de des, fetele/femeile neglijează total aportul sentimental al bărbaţilor şi atunci e şi normal ca aceştia să devină misogini şi să fie mai neîncrezători şi să se îndrăgostească mai greu.
Salut!

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa fie naturale si mai sociabile. Sa fie prietenoase si sa nu aiba figuri pe ele. Imi plac fetele care stiu sa iti vorbeasca in asa fel incat sa te simti placut si sa te simti bine in preajma lor.

| Fredie a răspuns:

Buna. Mie imi plac mult fetele naturale, sociabile si copilaroase in tot ceea ce fac. Nu imi plac cele cu super fite in caspor, care se cred ele centrul universului si toata lumea trebuie sa le stea la picioare. E important sa existe o doza de modestie, bun simt si o educatie faina. Cam atat, insa deja cred ca am enumerat mult prea multe calitati pentru a le gasi la majoritatea fetelor. happy Bye.

| andrei a răspuns:

Pai o fata trebuie sa fie cat imi feminina si mai senzualabig grin

Bafta!

| Incubus a răspuns:

Naturala, asa cum este ea(cel mai bine, asa poti cunoaste repede ce fel de pers este si daca vrei sa o ai pe langa)