| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa dau de urma parintilor biologici, stiind numele de fata al mamei, domiciliul ei la vremea respectiva si data ei de nastere? m-ar interesa de asemenea, cum as putea sa-l gasesc si pe tatal biologic, avand in vedere ca el nu a fost declarat? (daca ma puteti ajuta, va rog sa-mi trimiteti un mail pe adresa not_alone_77@yahoo.com)

6 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Succes! Si eu sunt ca si tine, dar la mine tata meu biologic a murit. Daca vrei mai multe detalii despre situatia mea poti sa-mi scrii un mesaj pe TPU.ro.Abia astept sa vb.Multumesc.

| mada12 a răspuns:

Nu prea poti, decat daca nu cumva te duci la locul de unde ai fost adoptat/a si intrebi.de obicei se tin informatiile legate de parinti biologici...asa stiu

| utzuman2006 a răspuns:

Stiind numele de fata si domiciliul mamei la vremea respectiva te poti deplasa in localitatea aceea si poti studia la arhiva primariei daca s-a casatorit intre timp si care e numele actual.
Poti incerca de asemenea ca in localitatea de nastere a mamei sa intrebi la politie daca nu a fost solicitat cazierul ( la solicitara persoana trebuie sa declare domiciliul actual, iar cazierul se pastreaza in localitatea de nastere ) caz in care vei afla noua adresa a mamei ( insa vei avea de a face cu sistemul birocratic din Romania...asa ca nu iti va fi usor dar nici imposibil )...
Cat despre tatal biologic in cazul in care nu a fost declarat...doar mama biologica te va putea lamuri...
Mult succes...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti da un search pe google cu numele ei de la varsta aia, sau numele tau de familie +numele mamei. happy Poate gasesti ceva.
happy bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Directia de Asistenta Sociala din orasul in care ai fost adoptat exista toate aceste date. Mai putin despre tata, daca nu a fost declarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la sectia de politie din localitatea mamei si de acolo pornesti. Despre tata, o intrebi pe mama cand o gasesti.Succes!