| HelpingHands a întrebat:

Cum poți să-ți găsești mai repede o iubită? Acum că e iarnă, pandemie, lumea poartă măști, nu prea e agreată apropierea fizică... cum reușești să închegi o conversație cu cineva (nici măcar nu știi cum arată)?! Ce e de făcut ca să găsești pe cineva și cum faci?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Instagram, Facebook... sa ai poze faine si adauga si tu multe fete, da-le like la poze si fa asta cateva zile.

64 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Publi24winking
laughing
Daca ai cascaval evident laughing)

| HelpingHands explică:

Pe Tinder văd că nu "mișcă" nimic"! Nu cred că sunt așa de urât! Iar Facebook Dating e varză, numai fete urâte sunt acolo.

| StefanE2019 a răspuns:

Și eu mă întreb același lucru. De vreo 2 luni vorbesc cu o colegă de clasă, dar totul pare foarte superficial (la sensul că vorbim doar pe WhatsApp și cam atât). Ea e înnebunita după mine, dar eu pur și simplu îmi pierd interesul din moment ce nu ne vedem.
Deci, m-ar ajuta și pe mine un răspuns.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru StefanE2019):

I-ai propus să vă vedeți?

| StefanE2019 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Nu... Amândoi suntem timizi

| Kevinn2000 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu-i o alegere tocmai bună din foarte multe puncte de vedere. Dacă vrei, stau 5 minute să enumăr acele puncte de vedere. happy

| Kevinn2000 a răspuns (pentru StefanE2019):

Aveți ceva în comun, eu zic să încerci să faci acest pas, dacă va refuza, va refuza din cauza fricii, a emoțiilor.

| StefanE2019 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Da, avem lucruri în comun. amândoi suntem foarte buni la engleză, amândurora ne place mâncarea tip fast food, amândoi am fost "bătaia de joc a colegilor" în clasele mai mici (ea s-a mutat la noi anul ăsta), amândoi suntem timizi... Acum sincer, chiar nu știu ce înseamnă cu adevărat "a avea ceva în comun", dar dacă aceste lucruri enumerate înseamnă că da, e ok...
Apropo amândoi avem doar 14 ani.

| raMLesS a răspuns (pentru Kevinn2000):

E copil...

Răspuns utilizator avertizat
| Kevinn2000 a răspuns (pentru StefanE2019):

Chiar asta înseamnă, dacă amândoi sunteți timizi, asta înseamnă că aveți ceva în comun. Dacă amândoi preferați același tip de mâncare, aveti încă ceva în comun etc. happy
Sunteți destul de mici, nu vă grăbiți, dar nu aștepta nici prea mult timp, să nu ți-o fure altul, cum am pățit eu când eram cam la fel de mic. laughing

| Kevinn2000 a răspuns (pentru meinteil):

Nu toate.

Răspuns utilizator avertizat
| ValiValentinn a răspuns:

Esti baiat de aia rolling on the floor) fetele pe care le stiu primesc cel putin 10 mesaje si 20 cereri de prietenie pe zi rolling on the floor)pe Facebook. (Sunt in aceeasi problema )

| Kevinn2000 a răspuns (pentru meinteil):

Acum o dai în altceva. happy
Dacă nu e cu tine pentru bani, să zicem, stă 5 ani, amândoi aproape saraci, iar după acei 5 ani de relație, băiatul se îmbogățește, îți dai seama ca nu refuză cadouri de la el etc.
Crezi că nu sunt fete care stau cu băieți care nu au mulți bani?
Unele stau pur și simplu din dragoste, nu pentru bani.

| DeeaDeea94 a răspuns:

Adaugă fete noi în lista de prieteni și mai scrie și tu un mesaj, nu pierzi nimic

Răspuns utilizator avertizat
| TLF92 a răspuns (pentru HelpingHands):

Tu pe tinder wai de *** vine sfarsitul lumii pana agati tu acolo, eu cred ca tu habar nu ai standardele minime ca sa ai acces la tinder ( mai documenteaza-te )...te vaiti si de fete urate dar nici nu iti vezi de lungul nasului, fereasca

| TLF92 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Auzi la fata asta moor, ma sufoc de ras, sfat adauga si tu in lista de prieteni fete, e ca si cand iesi la piata, ia sa vad Georgiana cu 3000 de followers imi apare la recomandate sa dau un ADD poate iese ceva... treziti-va dr la realitate si numai dati comentarii la misto

| TLF92 a răspuns:

Pentru tine ca e pandemie e extrem de greu sa iti gasesti, ca ar fi mers prin prieteni ( daca ai asa ceva ) sa legi o prietenie cu o fata prin ei, ceva de genul, la vanat pe site-uri de socializare in 2021 trebuie sa arati SUPER ATRACTIV ca sa primesti un accept daramite sa vorbeasca astea cu tine

| tonyc7 a răspuns:

Mai ai rabdare putin sa vina primavara, sa se faca frumos afara. O sa iasa multa lume prin parcuri si implicit multe femei. Daca te duci intr-un parc mare, nu se poate sa nu gasesti macar una cu care sa intri in vorba.

| Emma30555 a răspuns:

Se mai duce lumea prin baruri, chiar au început sa funcționeze și în interior. Ia ti și tu niște amici și ieși, socializează, pe strada nici înainte de pandemie nu era o varianta buna. Mai exista varianta online, pentru unii merge, nu e pentru toată lumea fiindcă trebuie sa ai un feeling bun și acolo sa nu dai peste ciudățenii

| zurick a răspuns:

Am văzut răspunsul cu fundă.
Îmi dau și eu aici cu părerea ca fată. Urăsc mesajele de pe Facebook cu acest scop de dating, deja îmi vine în minte ideea că persoana respectivă e obsedată de o relație, una e tinder unde ambii vor același lucru...
Dar dacă tot vine vorba de Facebook, ai grijă la primul moment când vorbești cu ea, câte dubioșenii am citit laughing baftă

| Kevinn2000 a răspuns (pentru meinteil):

Există, dar nu ai întâlnit așa ceva în viață probabil. E posibil ca problema să fie la tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru raMLesS):

... iar dupa cateva zile vei fi mai mult sau mai popular online, dar tot singur in viata reala. happy

| Jus7t a răspuns (pentru zurick):

Lasă că dacă se bagă cu tine în seamă cine trebuie nu mai contează că e pe Tinder sau Facebook, Instagram.

| TLF92 a răspuns (pentru tonyc7):

O sa iasă multe cupluri vara în parc laughing) sunt ceva șanse

| TLF92 a răspuns (pentru Emma30555):

Pai da nu e pentru toți băieții, tinder e doar pentru toate categoriile de fete și pentru o anumita parte de băieți, se poate sa fi și sincera în răspunsuri când vrei laughing)) vezi ca se poate

| TLF92 a răspuns (pentru zurick):

Facebook NU, tinder nici atât, de abordat pe strada va simțiți sechestrate, e belita cu voi fetelor, da auzi am și eu o curiozitate, totuși prietenii pe care i-ai avut în ce circumstanțe i-ai întâlnit, sa știm și noi ăștia singuri măcar o chestie sa nu murim prosti

Răspuns utilizator avertizat