Întrebare recomandată | VerdeLila a întrebat:

Cum poti scapa de gelozie?

Răspuns Câştigător
| EnacheAdryana1977 a răspuns:

Toata lumea vorbeste de increderea in partener.Este adevarat.Trebuie sa ai incredere in el.Dar gelozia excesiva nu pleaca de la neincrederea in partener ci de la neincrederea in tine. Daca ai incredere in tine,te simti frumoasa,inteligenta,eleganta, rafinata si esti constienta ca farmecul altor fete il ai si tu, atunci abia incepi sa scapi de gelozie. Daca ai incredere in tine, el se poate uita si la alte femei pe strada subtil, poate avea glume nevinovate cu alte femei si tot nu vei fi geloasa pentru ca esti bazata pe tine. Daca el vrea sa-ti greseasca o va face oricum nu poti opri asta.Insa...daca se va intampla, cu increderea ta in tine, vei renunta la el fara sa suferi atat de mult sau poate ...chiar il vei ierta, ceea ce este prea putin probabil.Lucreaza la aspectul acesta: maraste-ti increderea in tine, dezvolta-te tu personal ca om, maturizeaza-te, iubeste-te mai mult.In relatie nu este vorba doar de el ( ce face,unde e, cum gandeste, ce crede despre mine ), ci si de tine. Daca reusesti asta, orice urma de gelozie excesiva va disparea si va ramane o iubire curata cu un strop de gelozie infantila de care veti rade impreuna.Succes

39 răspunsuri:
| roxanaoltean18 a răspuns:

Pai inceraca sa dai indiferenta o perioada de timp cu tot ca nu te poti abtine sa vezi pana unde se ajunge ca si eu ma intrebam cum sa scap si poate ca inca sunt la fel dar incerc sa ma stapanesc daca vad ca exagerez sau nu trebuie sa intervin

| DiamondFlower001 a răspuns:

Naspa daca esti geloasa.
Eu nu sunt geloasa pe nimeni pentru ca nu am de ce, ma consider prea perfecta sa ma compar cu altii tongue :X

| ßąßiiiTm a răspuns:

Pur și simplu...să ai încredere în persoana de lângă Tine!

| DelyaDelyuk a răspuns:

Mda. Stiu cum e, atata timp cat iubesti persoana aia, si ai face orice pentru ea, gelozia apare. Poti scapa de gelozie, doar daca ai cea mai mare incredere in acea persoana sau cand nu o mai iubesti. E simplu, nu poti altfel big grin. Cand iubesti o persoana, gelozia apare laughing tongue

| koloani a răspuns:

Este un sentiment si nu poti scapa de ea cum vrei tu...big grin

| Pache a răspuns:

Nu poti scapa, daca iubesti esti si gelos, dar spe poate controla acest sentiment :3

| asfgefywefrsdrfgtw a răspuns:

Simplu, daca iti este necredincios si la un moment dat te va insela, inseamna ca nu ai pentru ce sa regreti...

| CinevaUndercover21 a răspuns:

Un raspuns aparent banal, dar daca iti impui in minte, si iti dai singura siguranta de care ai nevoie sa crezi ca nu o sa te insele.....nu o sa te insele, si o sa scapi de gelozie, usor, usor!
Incearca ceva timp chestia asta si o sa vezi ca functioneaza!
Succes!

| MafiaaPeeTocurii a răspuns:

Este o boalã. Nu are curã.