| Cåpåċεl a întrebat:

Cum as putea scapa de gelozie?

Răspuns Câştigător
| Lightose a răspuns:

Buna intrebare! Daca ar fi asa usor...
Cand simti ca este gelos intreaba-te : "De ce ma tem eu? De ce am nevoie pentru a fi sigur pe mine? Cum as putea fi sigur intr-o astfel de situatie?". Dupa ce ti-ai dat seama care este sursa ta de disconfort/nesiguranta, vezi daca ea este totusi bine fondata, deoarece cateodata fiind impresionati de o anumit persoana, sau lucru noi tindem sa ne facem mai mici uimiti pe moment.Totul este momentan, nu te lasa prins in capcana pe moment, GANDESTE.

De obicei cand gelozia loveste brusc, incearca sa o ascunzi, dar nu trebuie sa o ascunzi la nesfarsit, o ascunzi pe moment. Cand este lovit de gelozia de obicei este un semnal ca ceva nu este in ordine cu tine, iar acel ceva trebuie reparat.Repara acel ceva cat mai repede, nu il ignora, ca pe termen lung va agrava situatia.
Sper ca te-am ajutat! Funda?
O zi buna!

1 răspuns:
| UtzZza a răspuns:

Buna intrebare.si eu sunt foarte geloasa dar de ceva vreme mi-am sp ca el ma iubeste enorm si nu am de ce sa fiu geloasa.