| Mitica196 a întrebat:

Cum sa invit femeie marocana în Franța?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un consulat, ambasadă a statului Maroc, unde veți depune niște acte de chemare a persoanei respective. Problema este că, ca și în România, trebuie să aveți un domiciliu stabil, o sursă de venit sigură, persoana care vine, să aibă un cazier curat, mai ales în privința actelor de terorism. Persoana care vine va da și ea o declarație că nu rămâne în Franța mai mult decât e viza! Nu forțați șederea mai mult decât e permis. Trebuie să dovedească că are suma de bani pentru a se întoarce în Maroc. În cazul în care doriți să faceți o familie, căutați un avocat care să vă îndrume cu documentele necesare pentru căsătorie.
Succes!

| anonimg a răspuns:

Mergi la ambasada României din Franța și te vor învăța ce trebuie să faci.

| Mitica196 explică (pentru anonimg):

Bine. Mulțumesc pentru răspunsul tau

| SilentRain a răspuns:

Marocan în Franța? Simplu du-te cu un Croissant la subraț și invit la o felie de brânză mucegăite

| Emazio a răspuns:

Cred ca o sa iti fie dificil acum cu problema imigrantilor