| Yourgirls a întrebat:

Cum sa reusesc sa-mi ascult parintii mereu, sa fiu mai calma sa nu ma enervez tot timpu cand imi spun fa aia, adumi aia, fami celalta, adumi cealalta.nu mai vreau sa ma cert cu ei si incerc si nu prea reusesc?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Stai linistita, totul e in regula. Asa se intampla fiecarui adolescent (e 100% normal).
Si apoi nu exista copil care sa isi asculte mereu parintii.

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Deviza ta sa fie ca in razboi : " toti pentru unul,unul pentru toti "! Asa dupa cum tatal tau castiga bani pentru toti (?), mama ta face mancare pentru toti, tu poti sa faci ceva pentru ei.Ca doar nu te pun sa prasesti pamantul.Generatia de azi e foarte nervoasa, foarte obosita si foarte nemuncita. E adevarat ca in occident, copiii de 16 ani muncesc ( care vor) in vacante pentru a face rost de bani de buzunar.

| luana1 a răspuns:

Trebuie sa constientizezi ca si tu esti parte din familie iar asteptarile sunt si de o parte si de alta. Bucura-te ca ai o familie, simte-te bine alaturi de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu constientizezi deja ce trebuie sa faci pentru a te intelege mai bine cu ei si asta e un pas. Urmatorul e sa vrei.Nu sa incerci si sa nu reusesti.Astea sunt povesti. Daca vrei ceva cu adevarat o vei face si-ti va reusi. Nu este greu. Asculta-i,vorbeste-le calm, comunicati.Tu esti singura care poate face asta, bineinteles daca vrei. Bafta!