| EllyCA a întrebat:

Cum scap de o prietena care ma sacaie la cap?

Răspuns Câştigător
| victo a răspuns:

Pur si simplu nu ii mai raspunzi la telefon, nu mai vorbesti cu ea in nici un fel. O eviti pana isi va da seama ca nu poate sa te mai deranjeze

15 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cum pui in aceeasi oala cuvantul ''prietena'' cu sintagma ''te sacaie la cap''? Si, vazandu-ti si nick-ul, cred c-ar trebuie sa te gandesti mai serios la tine, si nu la cei din jur.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Diplomatic.
Pa, pa.

| sensesDelight a răspuns:

Uite, nu trebuie să te gândești că să "scapi". Nu ai cum să scapi, mai ales de o prietenă. Să te evapori pur și simplu. Înțeleg că prietena ta te enervează, sau ți-a demonstrat că nu e o prietenă adevărată, ori pur și simplu vrea prea multă atenție.
Eu te sfătuiesc să porți o discuție deschisă cu ea, ca de la prietenă la prietenă în care să vă spuneți fiecare ce simțiți. Tu, ce te deranjează la comportamentul ei, și ea motivele pentru care "te sâcâie" așa de mult. E mai eficient decât să te ascunzi. Dacă e prietenă adevărată te va asculta, te va înțelege și îți va respecta opinia. La fel să faci și tu. Iar dacă vezi că nu puteți cădea de comun acord spune-i că nu o mai simți o prietenă așa de bună/potrivită pentru tine și că ai vrea să te retragi.
Succes! :*

| 80Cris a răspuns:

O eviti.

| danaalexa a răspuns:

Ce prietena... i explici in niciun caz nu o evita si ignora. e de prost gust

| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Salut! Cel imi bine ar fi sa-i explici situatia si sa incerce sa se comporte altfel.

| Bitzika a răspuns:

Dai idul pe net sau batate cu ea

| Cristary a răspuns:

Evit-o.

| w1zz a răspuns:

Cum fac eu imi bat joc de el si dupa imi zice ca nu mai suntem prieteni laughing

| Andre a răspuns:

Eu sunt acea prietena cum i-am promis ea nu stiu sa aprecieze o prietena se supara imediat e sacaitoare parintii ei nu o lasa nicaieri si ma calca pe nervi ea habar nare nimic decat romana stie si numele ei adevarat e elif ea singura se alinte elifika si nimeni nu imi spune pe porecla ei ascunsa ea se teme de numele ei elif eu ii spun elifoaica si toata lumea ii spune asa ca e tataroaica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui verde-n fata sa te lase in pace ca n-o suporti, sau daca vrei sa fii diplomata, inventezi mereu scuze si-i explici ca nu poti sta de vorba cu ea atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori o ignori, ori ii explici cum stau lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea, adica vorbeste cu ea suntem in 2010, cumt te astepti sa nu te mai sacaie daca tu nu ii spui ce te deranjeaza daca nici asa nu merge pararea mea este ca nu mai are rost sa continui prietenia

| flor07 a răspuns:

Dc nu discuti cu ea despre ce te deranjeaza? Crede-ma ca nu-ti va taia nimeni capul...Mai bine ii spui in fata decat sa afle apoi de la altcinevawinking.

| ChRiStEN a răspuns:

Pai i spui asa!
Ori termina cu momentele care te enerveaza ori nu mai prietenesti cu ea!
incearca sa i spui tot ce te deranjeaza si daca e o prietena buna se va schimba si va evita momentele care te enervau! happy