prfml
| prfml a întrebat:

Daca a-ti avea baietel si (sau) fetita ce prenume le-ati pune, dar nume de sfant?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca as avea baiat as pune raul... iar la fata as pune ioana ca pe mine sau maya:X

70 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

Baiat- Gabriel si inca unul[dupa nas, cum este obiceiul]
Fata - Maria [nume romanesc 100% si imi si place]

| ralucaralu a răspuns:

Pai baiat:eduard si fata samantha(samanta), beatriz si apoi al2-lea maria ca pe minebig grin

| Bebitza_3599 a răspuns:

Andrei:X sau adrianabig grin

| fabogov a răspuns:

Baietel- Mihai (este si nume de sfant)
Fetita - Raluca sau Monica.
Succes.

| Klara a răspuns:

Vad ca toata lumea are o problema cu Sofia :X

| maddy_1722 a răspuns:

Baietel-Bogdan
Fata-Mirela sau Mirabela

| BUBULINA a răspuns:

Matei
giulia
diana
sabina
mara
delia
darius
mihnea
david
emanuela
emilia
eliza
florenta
ina
iuliana
sara
larisa
cezar
ligia
madalin/a
octav
vlad
olivia
raluca
ramona
rebeca
renata
sebastian
rihardbig grin
ceva mai specialtongue

| BUBULINA a răspuns:

Prfml sa nu imi spui ca vei deveni tatic?batting eyelasheslove struck

| yuli10 a răspuns:

Vicentiu

natalia

nume de sfant as alege in functie de ziua lor de nastere, astfel incat sa fie opusa calendaristic. sa aiba o zi a lor atat in perioada calda (vara, primavara) cat si in cea rece (iarna, toamna) pentru ca zilele se petrec diferit in functie de anotimp happy

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Baiat: Un nume mai frumos decat Andrei nu vad, simplu si frumos
Fata: Numele meu mi se pare foarte frumos : Alexandra

| ciumpalaku a răspuns:

Baiat- Eliodor
Fata- Anastasia sau Ilinca

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pai la fete: Aida, Larisa, Mirela (nume de-astea nu prea usuale, ), dar si un nume sfant, Andreea, Maria, de exe.
Daca e baiat, nu stiu, da oricum mai am timp... am doar 16 ani lool

| Demoiselle a răspuns:

Buna!big grin
Fetitei: Maria sau Irina
Baietelului: Mihai sau Stefan
-->oricum trebuie ales un prenume care sa se sincronizeze cu numele de familie...nu cred ca as alege o varianta straina desi sunt unele care imi plac foarte mult...hug!happy

| Mixed a răspuns:

Baiat -Cristi .Andrei ...Mihai...George...
si fata :X -Roxanne ...Caterina...

| daniDeeDee a răspuns:

Andrei/Robert/Alex...doar un baiat vreau sa am big grin
Fetitele peste 7-8 nu te mai intelegi cu ele devil

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Baiat-Cristi
.si.
fata-Diana(imi place mult numele asta):X

| den a răspuns:

Hmm...baiat-laurentiu bogdan...si fata am ogrmada de numelaughing...cred ca marina sau larisabig grin

| TeoIonela a răspuns:

Baietel-Marius sau Bogdan

Fetita-Lavinia, Alexandra sau Melania

| tweety_8071 a răspuns:

Fata:Raluca, Andrea, Issabela, Narcisa, Silvana
baiat:Andrei, Madalin, Narcis, Alin

| knnight a răspuns:

Buna
Fetita:Alexandra, Gabriela, Roxana
Baietelu':Radu, Andy, Bogdan

| alinutzacodruta a răspuns:

Baietel: Cosmin-Claudiu sau Alin-Claudiu

fetita: Montse sau Melinda

love strucklove struck

| petronela_4784 a răspuns:

Fetita:Inna Maria si pentru baiat Sumith, Alexis, Laurentiu, Robert si lista poate continua! Eu cu prietenul meu am hotarat ca eu sa ii aleg numele la fata si el la baiat.Acum am doar o intrebarebig grinaca vom face doua fete sau doi baieti cine le va alege numele?

| curiosgirl a răspuns:

Baiat-Dragos iar Fata-Eva

| Teooo a răspuns:

Fata:Melissa, Anelisse, Andreea (nume de sfant )
Baiat: Flavius, Antonio, Andrei (nume de sfant)

| Rosalie_9695 a răspuns:

Baiat- alin, eduard sau cosminbatting eyelashes

fata- diana(ca pe mine), maia, mihaela, roberta, aida, adela sau sonia love struck

si nume de sfant andreeabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am pus Mihai-Ionel daca era fata iipuneam Maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as avea un baietel i-as spune Razvan ori David, iar daca as avea o fetita i-as spune Nuria, Madalina ori Patricia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baiat i-as pune numele Ianis, daca as opta sa-i pun un nume de Sfant i-as pue numele de Andrei sau Anton ori Antonio, pentru fata as opta pentru numele de Irina iar ca nume de Sf as opta pentru Maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu am o fetita si o cheama Jasmine(pronuntie-geasmin si inseamna iasomie)... e un nume egiptian si la purtat o printesa... iar nume de baiat imi place mult luca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Francesca mi-ar fi placut pentru fetita mea, si cand am citit pe certificat Anna-Maria era sa... nu stiu ce! Pentru baiat m-am gandit la 3 nume: Andrei, Adrian sau Iulian si pana la urma nu il cheama in nici un fel din cele trei. Concluzia? Eu personal cred ca pana si numele ne este sortit indiferent de alegerile noastre sau ale parintilor, in general. (P. S. - baiatul l-am numit dupa cum am vrut eu, si desi cateva luni m-am gandit la cele 3 nume enumerate, cu o zi inainte de declararea copilului mi-am spus: Cristian! Si asa a fost botezat.) Si inca ceva: UN SINGUR NUME!