| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un var indepartat si el are o verisoara îndepărtată, eu sunt var cu verisoara lui?

6 răspunsuri:
| Gofigi a răspuns:

Da prin alianță

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti nici un fel de ruda.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti nici un fel de ruda, cu verisoara lui indepartata.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai o sora atunci ea e verisoara lui indepartata... iar tu esti frate cu ea, nu var
altfel,

in momentul in care se strange tot clanul in jurul Don-ului atunci sigur esti var cu ea pentru ca sunteti in aceeasi familie

in orice caz, daca te intereseaza o legatura amoroasa cu ea atunci trebuie facuta o analiza a arborelui genealogic, sa reiasa care e gradul de rudenie de sange intre voi

| PainTech a răspuns:

Daca ar fi asa, toti am fi un fel de veri foarte foarte indepartati...

| Andreeush a răspuns:

Nu.