| kMirke a întrebat:

Verisoara mea este verisoara cu o fata care o plac.
Eu cu acea fata nu avem nicio legatura de rudenie, sau poate foarte indepartata

Adica : Denisa este verisoara cu Alexandra
Eu sunt var cu Denisa
Pot fii cu Alexandra?

Sau nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca puteti avea relatii, din ce spui sunteti doar afini (rude prin alianta) si de un grad indepartat, respectiv daca tu esti var primar cu Denisa si Denisa este vara primara cu Alexandra, atunci tu si Alexandra sunteti afini de gradul 8, astfel ca va puteti chiar si casatori, atat civil, cat si religios.

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Poti fi cu oricine vrei tu.Nu exista nici o regula care sa te opreasca si oricum incestul a existat mereu de`a lungul timpului.Ramane doar sa afli daca si ea te place.

| missfatadelatara a răspuns:

1. Depinde dacă sunt verișoare de grad 1

2. Chiar și dacă e variata de la sora unchiului fratelui soțului surorii mamei lui X (adică oricât de îndepărtate ar fi), sunteți rude. Deci NU.

| SkandallKamataru a răspuns:

Pe care *

| tril a răspuns:

Nu sunteti rude de sange. Asa ca... succes!

| Maria39popescu a răspuns:

Chiar daca ti.e ruda îndepărtata nu poti fi cu ea, e ca si cum Alexandra ti.ar fi tie verișoara, zic sa ii intrebi si pe ai tai si sa lamuresti sigur daca esti sau nu ruda cu acea fata

| Andreea278 a răspuns:

Si eu sunt impreuna cu verisorul verisorului meu si nimeni nu spune nimiclaughingE oklaughing

| PaulaAndreea12 a răspuns:

Daca Denisa este vara cu tine sau cu ea de grad 3. Puteti fi impreuna.