| alinaalinutza a întrebat:

Daca ati afla ca veti avea o fetita ce nume ia-ti pune?(vreau sa imi spuneti numele si de ce vreti sa o chieme asa).

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Otilia, Paula, Miruna, Daria...sunt nume frumoase si inspira eleganta si putere ...parerea mea happy

21 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Daca voi avea o fetita o sa-i pun numele: evelyn Judith.Imi mai place si ana, patricia, sara, salomeea.

daniela
| daniela a răspuns:

Si eu am fetita si intrebarea asta mi-am pus-o inainte de a naste si am ales inna - numele mamei mele

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Crina. Si prefer sa o cheme, in loc de sa o chieme blushing

| elena a răspuns:

Teodora, Elisabeta, Alexandra, Maria, Elena, Diana, Doina

| nicky a răspuns:

Daca voi avea o fetita as vrea sa o cheme Jessica Beatrice, de ce? asa pur si simplu.

auran
| auran a răspuns:

Am o fetita Natalia - de ce Natalia, pentru ca pe bunica mea a chemat-o asa si a mai coincis ca si pe fata nasii sa o cheme tot la fel
nu mi-am dorit alt nume pentru ea

Janina
| Janina a răspuns:

Imi place numele surorii mele --- Lelia

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Am o fetita si am botezat-o Beatrice Andreea. Beatrice pentru ca vreau ca ea sa calatoreasca si sa cunoasca foarte multe locuri, fapte, oameni. Andreea de la cel despre care se spune ca a increstinat un numar impresionant de oameni, in zona Dobrogei.

| LoryM22 a răspuns:

Aiana, Oriana, Fabiana, Karla sunt nume frumoase si mai putin folosite

| marria a răspuns:

Maia, Catalina, Erica, Sara, Irene, Alexandra... sunt nume oarecum rare, majoritatea de origine greaca.

| Yly a răspuns:

Irishappy

| alma a răspuns:

Buna, daca tu ai aflat aceasta veste sa fie intr-un ceas bun eu am o fetita pe care o cheama CRINA este un nume frumos un-i asa? Bafta

| zamfira a răspuns:

Daria. Imi place foarte mult acest nume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alesia.
Fara motiv..imi place pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oliana happy, Francesca, Arina, Nora, Carina, Miruna, Olga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita mea se va numi Patricia.este un nume superb si denota eleganta, rafinament, deosebire.imi place mult acest nume.ma mai gandeam in trecut la ana, laura, sofia, leonor, raisa, sara, rose-marie, ane-marie... sper sa iti fie de folos ideile mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beatrice! ...este un nume foarte frumos(parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am gandit la mai multe si nu ma pot decide, nicoleta adriana, sau camelia-laura, sau simplu delia. mi se par frumoase sunt romanesti, as vrea ca fata mea sa aiba nume de floare(pentru ca va fi frumoasa ca o floare)alina e frumos ca vad ca e numele tau nu m-am gandit la numele asta pana acum dar ar putea sa o cheme asa.

| Rose_2860 a răspuns:

Ramona sau Anemona happy

| alinaalinutza explică:

Eu m-am gandit mai mut la Diana...

| alinaalinutza explică:

Elena mersi. de nume dar as dori sa imi spui si de ce ai vrea sa le alegi?