| dariuzzza a întrebat:

Daca nu vrei sa mai faci un lucru dar parintii te obliga cum ii convingi?

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Daci acel lucru, iar apoi nu mai vorbeşti cu ei o perioadă de timp, nu le mai spui unde pleci sau că pleci atunci când ieşi cu amicii etc. După nu cred că te vor mai pune să faci chesti cu care tu nu eşti de acord.
Succes!

| andramaria73 a răspuns:

Discutii cu ei daca dezbati subiectul corect cu ei te vor lasa in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde despre ce lucru este vorba. Atâta timp cât te deranjează să faci ceva, vorbeşte cu ei serios. Spune-le că pur şi simplu nu-ţi place şi vrei să schimbi situaţia.Eu sper că te vor înţelege, dar dacă nu o vor face, nu-ţi rămâne decât să le răspunzi cu acceaşi atitudine dură.

| YannyAlmounte96 a răspuns:

laughing eu am farmecul meu cand ii spun mamei sau tatalui ceva si imi neaga eu tot insist sa fac acel lucrulaughing

| FacTraficDeSentimente a răspuns:

Simplu. Zici ca fugi de acasa =]]]

| Nikolle020 a răspuns:

Mentinandu-ti punctul de vedere...