| tina55494 a întrebat:

Daca o femeie traieste in abuzuri, minciuna, inselatorie, tradare, etc. timp de 5 ani si singurul "motiv" pentru care ramane este copilul sau de 4 ani, copil afectat de situatia de acasa, de certurile parintilor si de mama abuzata de fata cu el, este aceasta alegerea corecrta, sau aceasta femeie nu constientizeaza, e pur si simplu inconstienta?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine nu pot zice ca femeia data nu constientizeaza problema data, ci considera ca de dragul copilului trebuie sa rabde orice durere si suferinta.Mai degraba as putea spune ca e o femeie confuza care nu stie cum sa procedeze in situatia data avand 2 variante, fie sa ramana impreuna cu sotul ei de dragul copilului si sa rabde totul de dragul lui, fie sa se desparta de sot si copilul sa creasca fara tata.Trebuie sa intelegi ca si copilul va fi afectat de aceasta situatie, toate certurile, suferintele si durearea mamei el o va simti foarte adanc si posibil ca sa-i formeze astfel o trauma psihica sau niste emotii captive care sa-i afecteze viata in viitor.Mai bine sa creasca doar cu un parinte in dragoste si pace de cat cu ambii parinti intr-o atmosfera tensionata.Pot zice ca femeia data trebuie sa se gandeasca si la ea caci are si ea viata ei personala, dar partea cea mai rea e ca sotul ei poate manifesta acelasi comportament fata de copil cand acesta va creste si va incepe sa isi impuna autoritatea caci toti am mai incalcat cuvantul parintilor sau nu i-am ascultat cand trebuia si le-am mai raspuns inapoi fara sa ne fi dorit acest lucru, si gandeste-te cum va reactiona sotul in astfel de situatii? Tu vei putea sa iti pastrezi calmul, dar el cum va proceda fata de copil?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Femeia aceea nu este desteapta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acea femeie își iubește copilul, astfel este conștientă de cel mai valoros bun din viața sa.

| GirlOnline81 a răspuns:

Eu as sfătui-o pe " aceasta femeie" sa plece cât mai departe posibil de omul ala. Atât pentru binele ei cât mai ales al copilului.

| mgtow a răspuns:

Da

| mihai69 a răspuns:

Aceea este o victimă a unui „bully".
Trebuie să se rupă de el cu orice preț.

| Nătărău a răspuns:

Dacă e chiar așa pune-l să plătească cu vîrf și îndesat pe nemernic. Simplu.

| Crackman a răspuns:

Daca femeia nu are venit si sta pe spatele aluia happy mda sa plece inapoi la masa

| Antopuff a răspuns:

Da, e inconstienta.

| LaraClarice a răspuns:

Acea femeie nu conștientizează cat rău îi este făcut copilului. El nu are nevoie numai de lucruri materiale și hrană, cu și de iubirea părinților și un mediu cald. E nevoie să vadă înțelegere, respect și iubire intre părinți.
Poate femeia respectiva se complace în situația aia, dar copilului cu ce drept îi impune un astfel de trai?!
Scuza de a sta cu omul respectiv, doar pentru a avea copilul tata, pentru mine e de neînțeles. Dar copilul vrea un astfel de tata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba constientizeaza de asta nici nu a plecat in acest timp. abuzurile ii provoaca drama in viata ei si astfel rãmâne.Ea e singura vinovata pentru alegerea care a facut-o, inainte sa faca un copil ar fi trebuit sa stie ce om are lângã ea, in general tipurile astea ea nu gaseste un barbat mai bun, astfel se compromite de buna stiinta(de existat nu existã inconstienta poate inculta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LaraClarice):

"Poate femeia respectiva se complace în situația aia, dar copilului cu ce drept îi impune un astfel de trai?!"
Crezi ca-i pasa de el? Haha, buna gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Ah da si eu sunt o victima daca ma arunc in fata unui tren. E de vina el ca ma striveste

| AliGab a răspuns:

Este pur si simplu inconstienta