| anonim_4396 a întrebat:

De anul trecut un băiat imi dadea semne ca ma place (se uita des la mine emoționat, răspundea la story cu cuvinte frumoase, complimente)dar eu nu prea atrăgeam atenția fiind ca ma gândeam la altele si pur si simplu nu simțeam nimic pentru el. Însă anul acesta totul a luat o întorsătură. A început sa-mi placa de el si m-am gândit sa ne facem prieteni cu gândul ca va fi totul reciproc. Însă acum eu nu mai înțeleg daca ma place,imi scrie zilnic dar nu mai da nimic semne ca simte ceva, parcă toată conversația e o glumă și uneori parcă ma face sa ma enervez,dar uneori parcă da si prietenei mele semne ca e drăguță, talentată si deja nu mai știu ce sa cred, poate incepe sa o placă pe ea, ori vrea sa ma faca sa gelozez? Ce credeti voi?

2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Intr-un an sentimentele se schimba.
Acum trebuie sa ai rabdare si sa inveti sa il citesti. Posibil si varianta ca prin tina sa ajunga la prietena ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa fie nesigur pe el sau probabil il atragea si prezenta acelei persoane. Acum nu vreau sa iti bag in cap tampenii, lucruri urate sau chestii de genul acesta. Poate este doar prietenos, fiindca baietii mai scapa in general privirea...este normal, in fond pana la urma este ceva instinctual! Nu iti fa griji, daca are ganduri serioase va fi mereu atras numai de atentia si prezenta ta. Gaseste mereu activitati comune cu el si incearca sa ii atragi mereu atentia intr-un fel sau altul. happy