| anabelisa a întrebat:

De ce credeti ca majoriateta baietilor nu isi mai doresc relatii serioase, ci doar aventuri?

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pai ce vrei sa spui? Ca a face sex nu-i ceva serios? Vai de capul tau ca habar.

Apache
| Apache a răspuns:

...nu vorbi in numele la toti, la mine cel putin nu se aplica!
Dar sincer? vrei o relatie serioasa cu o fata de care te-ai indragostit si vrei o aventura cu o fata pe care o placi!
Cel putin asa vad eu lucrurile...

| shadovv a răspuns:

De ce generalizezi?

| yellowalien a răspuns:

Depinde mult de varsta; cand sunt tineri vor sa experimenteze, sa aiba cu ce se lauda in fata prietenilor. Cand se mai maturizeaza ajung sa nu mai fie interesati de fetele usuratice, isi doresc o relatie serioasa si pun mai mult accent pe caracterul partenerei decat pe aspect.
Bine, acum nu inseamna ca toti baietii sunt asa; mai sunt si exceptii. Unii sunt mai maturi in gandire de mici, iar altii umbla dupa aventuri toata viata lor, insa majoritatea se incadreaza in tiparul de care ti-am spus.

| tinaHd a răspuns:

Da nu sunt toti asa:*

Răspuns utilizator avertizat
| anaservic a răspuns:

E mai usor pentru orgoliul lor masculin. carui baiat i-ar placea sa fie ranit de o fata si sa stea sa sufere dupa ea?

| ConnstanntiN a răspuns:

Pentru ca sunt impliniti din toate punctele de vedere, iar tot ce le mai lipseste e un loc unde sa-si bage jucaria si de fiecare data ceva proaspat happy (asta pana da de una care il face varza si asa pierde baiatul cariera, banii, prietenii, etc.)

evenso
| evenso a răspuns:

Nu credem, sigur ca baietii vor relatii serioase, dar asteptarea este grea si pana atunci umpla timpul cu aventuri. happy

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaWTS a răspuns:

Ce naiba înțelegeți voi prin "relații serioase", că m-ați disperat cu chestia asta?
Adică să-ți găsești pe la 18-20 ani partenerul cu care să rămâi până la pensie?
De ce frate? Cine te aleargă?
Și mai ales fetele. Sunteți nerăbdătoare să aveți obligații, probleme, să gospodăriți, să creșteți copii?
Aveți tot timpul după 28-30 ani.
Măcar atunci sunteți suficient de mature să puteți căsca ochii la cel cu care vreți să rămâneți pe viață.

După părerea mea, nimeni n-ar trebui să vorbească de relații serioase înainte de cel puțin 28 de ani.

| Larisssaa a răspuns:

Nu sun toti baietii asa... :X