| alexalexandrusincerul a întrebat:

De ce fetele se uita dupa baieti superficiali si plini de tupeu, cu vorbele la ei iar dupa daca sunt inselate sau jignite etc tot ele se plang ca au fost pacalite si ca baietii sunt la fel etc? Cei ce pot fi cu adevarat iubitori nu sunt bagati in seama.Un baiat ce poate la inceput nu are vorbele la el, e mai emotiv, inteligent etc, acela e genul de om cu care se cladeste ceva, o relatie frumoasa, in timp ce materialistii mai devreme sau mai tarziu isi arata adevarata fata

28 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le pun intrebarea fetelor, care sustin ca "Toti barbatii sunt la fel":
Cine v-a pus sa le incercati pe toti?

| dullcat a răspuns:

Intrebarea respectiva apare la fiecare cateva saptamani.Generalizarile acestea toxice nu fac bine nimanui, indiferent de gen sau sex! Mai cauta si vei gasi pe cineva potrivit tie, eventual.

| Frank51 a răspuns:

Pentru că și ele sunt superficiale.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că și băieții se uită după astfel de fete.Nu toți, cum de altfel nici toate fetele nu sunt superficiale.Dar trebuie să existe și așa și așa.

| Hyperion7 a răspuns:

Întrebare: Pe tine ce te incita mai mult, cineva plictisitor și sufocant sau cineva care pare că e deasupra regulilor și știe să se impună?

| alexalexandrusincerul explică (pentru Hyperion7):

Ce inseamna pentru tine "deasupra regulilor"? Tupeul? Si cel ce pare mai cuminte poate fi deasupra regulilor din anumite puncte de vedere.

| Hyperion7 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Adică smecherasi, vagabonzi și d-astia care snopesc pe alții nevinovați pentru a-și demonstra cat de masculi sunt, hai, sunt sigur că ai și tu astfel de colegi "cocoși".
In anumite puncte de vedere, dar nu în cele pe care o fata mai rebelă le vânează.
Iartă-ma daca-s mai indiscret, dar câți ani ai?

| alexalexandrusincerul explică (pentru Hyperion7):

Am pus intrebarea din curiozitate.Nu are relevanta varsta. Stiu in general segmentul de varsta prezent pe acest site. eu am trecut de scoala de ceva vreme.

| Hyperion7 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Deci faci parte din generația milenials,acum se explică.
In regula,te iau altfel
In viața asta primești experimente de orice fel și așa e și normal,adică viața nu e o bulă roz,plina de fericire și sclipici,mă gândesc că știi deja asta,dar ce nu știi probabil e faptul că un băiat, va căuta de cele mai multe ori, o relație în care partenera seamănă cu mama lui (sunt sigur că deja ai un tipar de fata in minte, compara-l, se aplica ce zic eu?) dar și viceversa.Adica dacă tatăl a fost absent sau mai știu eu ce dependente avea el și mai era și violent,e normal sa caute asta in băieții cu care va fi în relație.
Mai mult de atât,legat de tine,da,ai dreptate și nu ai,de ce?
Pentru că sunt fete cuminți cat cuprinde însă tu nu te strofici sa le câștigi, pentru că da,vânând și suspinând ai succes.
Daca stai pe socials și zici că x,y este femeie ușoară,asta denota (din perspectiva mea,cel puțin ) că ești frustrat că nu pica și ție vreo fata care sa îți accepte concepțiile.
Pai,daca tu fugi de refuz,nu faci încercări,nu cauți fete,ele nu vor veni singure.
In plus,cum ziceam și mai sus,sunt și fete bune,dar și fete rele,exact cum sunt și băieți buni,dar și răi.
E de datoria ta sa filtrezi persoanele pe care le ai in jur și să nu le judeci pe celelalte, pentru că fiecare își va achita nota de plata la un moment dat.
Indiferent că vorbim de tipe materialiste sau de vagabonzi,funia se va apropia la par pentru toți la momentul potrivit și,datoria noastră e sa mergem înainte, indiferent de obstacole,nu se ne împiedicăm de detalii precum "de ce x,nu e y",părerea mea.

Încă un lucru și închei, o bucată de aur pierdută printre pietre se găsește mai greu, iar dacă tu ai impresia că ești văzut de toată lumea de la o posta, te înșeli.
Trebuie tu să ieși în evidență, vânând și socializând, pentru că nu știe nimeni cum ești tu ca persoana până nu îți etalezi calitățile.
Vad multi tipi, înalți, frumoși, cu bani care totuși nu au partenere, de ce?
Că nu risca și nu vânează.Mai greu sa te vâneze o fata.
Bafta multa!

| LordCristobal a răspuns:

De ipocrite ce sunt.

| FreddieM a răspuns:

Băieții,, cuminti''=tolomaci si popandai în ochii fetelor (nu toate, sunt și excepții).
Si le dau dreptate. Tu ce film preferi, monoton, zero acțiune, plictisitor, sau unul adrenalinic care-ți saltă emotiile?
Dacă ești cuminte, iubitor, nu miști un deget fără sa ți se spună, mai așteaptă, o fi pe undeva și perechea ta. Identica.
Cheers

| alexalexandrusincerul explică (pentru FreddieM):

Eu m-am referit la faptul ca nu tupeul conteaza. Cine ti a zis ca nu misti un deget fara sa ti se spuna daca esti iubitor? Iubirea e un sentiment profund ce tocmai ca nu este inteles de catre cei superficiali.

| FreddieM a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

De acord cu tine. Dar as avea o curiozitate, asa iubitor cum ești, crezi ca ai reuși sa te îndrăgostești de o pitiopoanca plina de figuri și tupeu?
Cred nici nu ai considera-o ca o potențială partenera, nu ar fi pe,, frecventa'' ta, desigur. Și mai e o chestie, tipelor cărora le plac,, baietasii' ' doar experimentează, trăiesc momentul ala trasgresiv, doar nu-ți imaginezi își doresc ca tipul ala de borfaș sa fie tatăl copiilor ei. După ce trece perioada asta,, colorata' 'a vieții lor, după aia se combina cu tipi ca tine, calculați, stabili, serioși, cu perspective de viitor și... cuminți acasă. Asta e opinia mea din ce am trăit și am observat pana în prezent. În general eu sunt tipul calculat și serios, dar,, borfaș' când trebuie. Și nu dau greș.
Cheers

| CleanHeart a răspuns:

Eu sunt o fata ce nu se uita la asta si ma tin doar de un baiat cuminte si harnic care imi este foarte simpatic, nu toate suntem la fel

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

In atracție. și dragoste Rațiunea nu va căștiga NICIODATĂ.
Fetele aleg băieții de care sunt atrase. Intrebarea ta ar trebui să fie. De ce fetele sunt atrase de băieți superficiali și plini de tupeu? Eu cred că genul astă de băieți nu sunt plictisitori sau blaa

| Miruna333 a răspuns:

Pai daca nu are vorbele la el, emotiv, speriat de bombe, e in energia lui feminina, ce sa ii transmita tipei? Tipa trebuie sa initieze tot si sa,, conduca'', ceea ce nu e ok, nici pentru unul, nici pentru altul. El trebuie sa arate ca este barbatul in relatie

| 120bulevard a răspuns:

"De ce fetele se uita dupa baieti superficiali si plini de tupeu, cu vorbele la ei"

Asta se numeste vrajeala de moment, cu care le agata

"Cei ce pot fi cu adevarat iubitori nu sunt bagati in seama.Un baiat ce poate la inceput nu are vorbele la el, e mai emotiv"

Aia le plictisesc si le usuca organul reproducator, o femeie trebuie sa se simta iesita din tipare, ca asa e firea ei, aventuroasa, unele se pun cu alde d-astia si cumva se dau Madonele care in mintea lor ingusta pot crede ca ii pot aduce pe calea cea buna, sa ii salveze de la alcoolism, droguri, adictia de pacanele, latura violenta s-a.m.d. Total eronat, nu functioneaza asa un barbat, astea sunt fantezisme penibile si probabil provin din trauma survenita din prisma absentei unei figuri paternale puternice.

"acela e genul de om cu care se cladeste ceva, o relatie frumoasa, in timp ce materialistii mai devreme sau mai tarziu isi arata adevarata fata"

Stai tu linistit, ca alea pe care le arati tu cu degetul pe la 27-30 de ani deja si-au ales mieluseii pe care sa-i foloseasca drept pres de intrare si banca in acelasi timp, ele nu mai cauta baiatul ala rau care sa le gadile la timpan, se pune cu Mihaita baiatul linistit care nu face scandal si ii pune banii pe masa nesuspectand nimic, deja la varsta aia valoarea lor pe piata sexuala scade, apar ridurile, constata ca nu mai pot face copii si sunt constranse sa se multumeasca cu ce au, nu cu ce vor.

| Ilovedinero a răspuns:

Stii uneori iubirea e plictisitoare.Am multe prietene care prefera baietii foarte cuminti, eu nu le inteleg pe ele cum pot sta cu ei, ele nu ma inteleg pe mine unde mi-am gasit nebunu.Depimde foarte mult si de fată si de ce vede fata.Pe mine cel putin ma incita mai mult um baiat dominant, un baiat care sa fie peste orice reguli, cu care sa pot sa fac sex de 3 ori pe zi daca vreau.Atentie, eu vorbesc de vagabonti, nu de crvr si cocalari.Si cu plansul dupa eu una nu sunt genul, acum fiecare stie cat suflet pune si daruieste fiecarei persoane

| alexalexandrusincerul explică (pentru Ilovedinero):

Peste orice reguli ce inseamna pentru tine? Sa isi etaleze muschii? Tupeu si superficialitate? Sa stii ca daca ti ai da ocazia sa cunosti si alt tip de baieti, ai vedea ca cel ce pare cuminte se poate deschide cu timpul si deveni mai atractiv. Cu cel cu Tupeu la inceput ai relatie ce pare misto si cu timpul apar probleme, la cel " cuminte" e invers.

| Ilovedinero a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Am cunoscut toate tipurile de baieti.Eu fiind tupeista, crezi ca daca ma enervez si tip la unu vreau sa imi raspunda " da te inteleg, da sigur" chiar daca nu ma intelege.Am cunoscut si baieti cu muschi care sunt foarte cuminti si fatalai vai de mama lor care se cred marI gangstari. Am fost impreuna cu ambele tipuri de baieti iar cei cuminti pur si simplu nu sunt pentru mine.A aparut monotonia, stiam ca pot sa fac cam tot ce vreau eu din el, nu prea iesea cu prietenii, statea mai mereu dupa mine.Pur si simplu nu sunt genul meu

| alexalexandrusincerul explică (pentru Ilovedinero):

Si de ce crezi ca spunea ca te intelege, desi nu intelegea?

| Ilovedinero a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Ca sa nu ii bag si un croseu

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru Ilovedinero):

Zi ma fato tu, ca sa-i explicam baiatului.Nu-i asa ca orice femeie alege baiatu rau pentru ca isi asuma decizii, pentru ca nu e un mototol care sa faca femeia ce vrea din el? Nu-i asa ca voi alegeti barbati care sunt mai diferiti, care au tupeu dar au si inteligenta in acelasi timp, adica preferati barbatu tupeist care ia decizii care e arogant, dar tupeist si arogant in sensul destept, nu in sensul de a fi un prost si sa-si asume riscuri aiurea gen drogatii aia care au omorat oameni

| Ilovedinero a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Ba da.Majoritatea vrem baieti de genul.In primul rand pentru ca daca sunt putin aroganti cu mine for fi 99, 9% aroganti cu celelalte fete din jurul lor.Cand am de luat o decizie si vreau sa ma consult cu cineva ce fac? Ma duc la ala din care pot sa fac ce ce vreau eu cand eu nu stiu ce vreau sau ma duc la ala care stie ce a r trebui facut si imi da idei de care am nevoie? Am nevoie de unul care sa stea toata ziua dupa fundul meu sau am nevoie de unul cu care sa pot iesi cu prietenii si sa se inteleaga cu ei? Faceti diferenta dintre baieti cu tupeu si putina arogsnta in sensul bun si baieti cocalari, crvr si drogat

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Tu trebuie sa nu mai gandesti ca un baietel care cauta atentie pentru ca probabil mamica sau taticu nu i le-au dat cand era mic si acum are nevoie de o fata care sa faca pe mamica. Pune-te o secunda in persoana femeii si gandeste-te asa, tu esti femeie tu nu agati nimic, esti agatata tu doar pui o poza pe insta si deja primesti zeci de mesaje, acum tu te uiti in lista aia de mesaje si vezi 50 de ''buna, ce faci'' si mai vezi acolo un mesaj cu unu care iti trimite ceva diferit ceva mai intrigant, gen te ia direct cu o intrebare despre pasiunile tale gen: Daca ai putea viziona orice film la ora asta ce ai alege si de ce'' asta e o intrebare la care ai raspunde si ai face conversatie si de aici ajungeti sa vorbiti cu orele. Femeile vor oameni diferiti. Femeia nu vrea un taran coclit care sa faca pe bombardieru si sa faca pe smecheru, vrea unu care sa-si asume rolul de barbat sa arate asta, un barbat isi arata barbatia luand decizii. Daca tu te duci la una si o intrebi daca vrea sa iasa cu tine si tu ii spui sa aleaga ea, arati ca un papagal care la nicio discutie nu isi asuma responsabilitati.Intelegi ce zic? Si tu la randu tau ca barbat,facand exceptie de faptul ca momentan nu combini nimic, gandeste-o din perspectica ca ai putea avea orice femeie oricand, ce ai alege? Una lesinata saraca de ea care nu are nicio opinie, care iti face toata ziua pe plac, care se comporta ca o fetita care crede ca viata e doar roz, sau una cu care sa poti trece prin toate? Pe a 2 o alegi. Femeile de genu cauta si ele la randu lor unul tot asa puternic, nu fraieri.Si ca sa intelegi o chestie si eu sunt emotiv dar tocmai asta e ideea BARBATU e pradatoru iar FEMEIA e prada, ia imagineaza-ti tu ca te duci la vanatoare si iti tremura chilotii pe tine cand vezi o gazelahee hee), trebuie sa te imbarbatezi singur.Ai inteles acum ideea? Toate femeile care iti vor lasa tie comentarii aici pot confirma, ca ele nu se combina cu tupeistii pentru ca fac pe bombardierii pe cocalarii, se combina cu tupeistii pentru ca au personalitate si iau decizii, femeia vrea sa vada ca esti in energia masculina.De asta femeile aleg dintre baietii ''rai'' si cei 'buni'' si in viata reala si in filme pe cei rai, pentru ca aia rai intriga, fac niste chestii iesite din tipar, sunt diferiti.Si tu daca ai fi femeie tot asa ai alege, nu l-ai alege pe ionica care timp de 12 ani a invatat pe rupte si s-a culcat la ora 9 ca ii era frica ca nu ii mai face mamica pachetelu de dimineata, l-ai alege pe vasile care face chestii mai riscante si nu riscante in sensu sa fie prost sa se ia la bataie cu unu si sa-l omoare si sa ajunga la parnaie, sau ca idiotii aia care se dorgheaza si ajung la puscarie.Ia si tu niste filme si uita-te la ele si ia vezi si analizeaza de ce femeia il alege pe ala rau si nu pe ala bun si vezi.

| ZokoZEW a răspuns:

Preferințele în relații variază între persoane, iar motivul pentru care unele fete se pot atrage inițial de băieți superficiali poate fi legat de factori precum încrederea în sine, dorința de atenție sau presiunile sociale.

| GucciMarcheaza a răspuns:

Le place smecheria si parfumul de dama baietel.

| sofi8omaga a răspuns:

Unii nu vad dincolo de aparente... Multi nu au in momente sufocante vorbele la ei, fiind emotivi s-a.m.d., dar au calitati precum inteligenta sau talentul deosebit la ceva. Te intelegem perfect si suntem alaturi de tine.