| MaicutaMaui a întrebat:

De ce majoritatea fetelor sunt proaste si barfesc? De ce nu sunt ca majoritatea baietilor, indiferenti si de treaba? De ce fetele sunt asa de fitoase? De ce fetele se "indragostesc" asa de repede dar, tot ele se ranesc? De ce baietii nu sunt mai iubitori ca fetele? De ce te-ai spalat azi dimineata? De ce fetele sunt atrase de baietii rai si tot ele plang ca proastele la sfarsit? De ce baietii nu pretuiesc iubirea la fel de mult ca fetele? De ce baietii/fetele inseala cand pot pur si simplu sa renunte la acea relatie, ca sa nu se mai complice? Le satisface viata de telenovela? De ce unele fete devin isterice? De ce unii baieti devin violenti de parca iubitele lor au crescut in pantecele lor? De ce ai adormit?!

Nu generalizez dar, imi era lene sa scriu "majoritatea" la fiecare propozitie.

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

''De ce majoritatea fetelor sunt proaste si barfesc?''
Creierul e ca un motor. Exista motoare mai performante, si motoare de abia urca dealul. E normal ca persoanele proaste sa barfeasca mult (indiferent de sex).
''De ce fetele sunt asa de fitoase?''
Nu sunt. Sunt unele de zic si ''la multi ani'' daca au pus mana pe tine, mai ales daca le si iei de neveste.
''De ce fetele se "indragostesc" asa de repede dar, tot ele se ranesc?''
Ma depaseste
''De ce baietii nu sunt mai iubitori ca fetele?''
Depinde de fiecare individ in parte.
''De ce te-ai spalat azi dimineata?''
Nu m-am spalat, imi place sa put.
De ce fetele sunt atrase de baietii rai si tot ele plang ca proastele la sfarsit?
Cauta printu calare pe inorogul alb, si, cand descopera ca singurul motiv pentru care baiatul (printul) era asa cum vor ele e din cauza de huta-huta atunci fac crize de apoplexie.
Dupa 2-3 tepe d-astea se prind ca lumea nu e asa stralucitoare, si mai scad standardele.
''De ce baietii nu pretuiesc iubirea la fel de mult ca fetele?''
Poate sunt mai realisti?
''De ce baietii/fetele inseala cand pot pur si simplu sa renunte la acea relatie, ca sa nu se mai complice?''
Din cretinitate
''De ce unele fete devin isterice?''
Si unii barbati devin isterici. Asta cred ca tine de cum este facut fiecare.
De ce unii baieti devin violenti de parca iubitele lor au crescut in pantecele lor?
Majoritatea barbatilor (desi unii nu recunosc) privesc femeia ca pe o sticla de bautura scumpa.
De ce ai adormit?!
N-am adormit

Hai ca te-am rezolvathee hee

53 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Asa tu, fi barbata!

| alinutzaap a răspuns:

Wow. de ce? de ce? de ce?
Raspuns: ASA.winking

| Sἶrenἶa a răspuns:

Cu îndrăgostirea am postat şi eu ceva acilişa: http://www.black-blood-black.blogspot.com/

Fetele în general îs nişte frustrate date dracului. Ele umblă după beieţi "frumoşi" abisa. Urăsc fetele care zic: " vai ce bun e~=p~" când un băiat trece prin faţa lor. Cele mai multe îs idioate din`astea visătoare, puţine îs realiste.
Cu bârfitu`: toate chişătele se cred "don`şoare" wă, da cele mai multe îs...vai de soarta lor. Bârfesc ca să se afle-n treabă. Dă-le-n mama lor.

| elenush17 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Pana la urma fiecare sa-si vada de viata lui ca din cauza unor barfe ai de suferit.

| sherlynjb a răspuns:

Vrei sa raspund la toate intrebarile? p.s:mi-ar lua o vesnicielaughing

| Mairead a răspuns:

Probabil daca toti am fi fost la fel, viata era atat de plictisitoare

| ellie22 a răspuns (pentru Mairead):

Da dar si timpurile se schimba si din pacate toti oamenii devin mai rai si egoisti.nimeni acum nu mai gaseste o jumatate potrivita.greu mai gasesti pe cineva

| Crucified a răspuns:

Eu nu sunt asa,eu nu barfesc, eu sunt indiferenta, ma comport ca un baiat si nu am fite de genu': oh yeah!, ma enerveaza unele care spun intruna"honey!" unele fete de le mine din clasa cand vede un baiat in bustul gol incep sa tipe, dar eu nu fac asa!winking eu doar ma uit si zambesc pe infundate cum fac unii baieti!
M_AM NASCUT CU O FIRE DE BAIAT!

| Cosmotel a răspuns:

Pentru ca suntem oameni, prin urmare nu suntem perfecti. tongue

| richarddawkins a răspuns:

1 tu nu esti la fel?
2 tu nu esti la fel?
3 tu nu esti la fel?

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Daca eram la fel, nu mai intrebam. Desteptule...

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Nu-i nimic te-am intrebat eu zi mersy, acum te-ai calugarit?

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Nu mai... mersi, eram demult maicuta.

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Tu erai in avatar

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

De ce ma ignori?

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Conteaza cine era la avatar?

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Da mai conteaza zi-mi

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Te-ai indragostit?batting eyelashes

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Eu vb serios, zi-mi cine era in avatar

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Atunci nu conteaza tongue

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Eram curios pentru ca seamana cu o fata din zona de aia eram curios

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Ce rea esti maui, ma duc sa ma rog sa devi nevasta mea, iar eu sotul tau amin tu nu te duci poate asa se implineste

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Hai ma ce ai patit te-ai inecat, vrei sa te inec eu mai adanc, nu gasesti fundul oceanului

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Lumea mai si doarme Richarde... cum sa ma marit cu tine cand ma faci gay si lezbiana rolling on the floor

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Hai sasi explic cum sta situatia, sti mie imi place sa fiu sincer si sa alti sa fie sinceri cu mine, cand am vazut poza mia amintit de o fata pe carec o plac, o iubesc nu stiu exact, de aia eram curios cine e in avatar, te-ai suparat tare

| MaicutaMaui explică (pentru richarddawkins):

Nu ma supar mai, e multa munca pana acolo. Dar puteai sa te gandesti ca daca eram fata aia care crezi tu ca eram, te bagam in seama.

| richarddawkins a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Nu putea ca nu intra aici deloc, in fine

| AlexBmxRider a răspuns:

1. Nu am adormit.
2. Nu toti baietii sunt violenti.
3. Dumnezeu ne-a facut diferitii.
Succes! Sper ca te-am lamurit.

| MaicutaMaui explică:

Nu zic sa fim la fel, in nici un caz. Doar intrebam...

| k_7073 a răspuns:

Raspuns simplu si vreau funda:
Cavitatea craniana barbateasca e cu 10-15% mai mare ca a fetelor
Stiu, adevar dureros.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru k_7073):

rolling on the floor) Deci, pe scurt, avem mai mult creier decat fetele.Asa se explica de ce toti oamenii mari din lume (Einstein, Rutherford, Ohm, Pitagora etc) au avut asa mare insemnatate pentru cei de azi, erau barbati si le mergeau mintea.

| k_7073 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

De aia nu exista frofesoare la materii grele (mate fizica) la facultate, doar limbi straine, istorie etc

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru k_7073):

Corect.Tocmai de aia am primit un "eronat si un nefolositor". Vreo "inteligenta" mi-a dat asta, sunt sigurhee hee.Noi baietii suntem superiori cu multe lucruri dar pana la urma tot fetele ne intrec datorita frumusetii lor.

| MaicutaMaui explică (pentru DirectDinBerceni92):

Voi sunteti puterea noi suntem frumusetea. Ne completam, una fara alta nu poate trai happy

| k_7073 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Si nu numai frumusetea, dragute, iertatoare, tandre si iubitoare cum nu putem fi noi

| Astaeparereamea a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Mai taci ma, te prind eu la luica, si pe tine si pe maddd laughing))))

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Mamaaaaa.Fratele meuuuu ce aveti toti ma?straight face
Esti al 3-lea sau al 4-ulea care zice ceva de maduta si de mine.Sunteti culmea fratilor straight face. SUNTEM DOAR AMICI!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru MaicutaMaui):

Fix la asta ma refeream.Frumusetea are nevoie de protectie iar puterea de frumusete.

| madyddd a răspuns (pentru Astaeparereamea):

rolling on the floor)) ce chestie... cand ma gandeam sa o scot si eu la capat se gasi unu' sa mute capatul mai incolorolling on the floor)) ce aveti fratiiilor cu mine? laughing))
hai ca luati totul prea in serios...rolling on the floor)))

| BadxGood a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Esti cam misoginwinking, este usor de inteles faptul ca in trecut, pentru ca femeia nu avea drepturi si era obligata sa aiba grija de casa, nu avea dreptul nici macar sa invete sa scrie sau sa citeasca, foarte putine femei erau scutite de reguli si indiferent daca pana la urma reuseau sau nu sa invete aceste lucruri, niciodata societatea aceea nu ar fi acceptat o descoperire facuta de o femeie.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru BadxGood):

Dar ce,multe din fetele din ziua de azi stiu sa scrie sau sa citeasca? Ele stiu doar cluburi,banii lu` taticu,genti Louis Vitton, Zara, H&M, tigari, petreceri si fite peste fite.
Aaaa da..si prostie dusa la extrem.Ce a descoperit femeia? Inafara de tampon, farduri si alte lucruri pe care foloseste orice fata?

| BadxGood a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Uite, sa nu zici ca vorbesc prostii: http://www.apropo.ro/apropouri/inventatoare-care-au-marcat-istoria-7967811. Ai dreptate in mare parte, dar nu trebuie sa generalizezi, exista femei destepte cum exista si barbati destepti, nu e vorba de sex, e vorba de capacitatea fiecaruia :)

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru BadxGood):

Exista diferite tipuri de oameni dar toti baietii sunt orgoliosi, incapatanati si gelosi rau.
Fetele sunt mai timide, plangacioase si naive de fel.Dar daca au ceva la bord atuncea jos palaria.Dar toti ne asemanam intre noi chiar daca difera unele gesturi si cuvinte.

| BadxGood a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Nu cred happy, exista si baieti timizi, indiferenti cum exista si fete pline de incredere si resprect de sine tongue. Bineinteles ca opiniile ni le formam in functie de experiente, asa ca nu am cum sa te conving ca nu exista numai alb si negru daca tu doar atata ai vazut happy

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru BadxGood):

Sincer...nu am cunoscut niciodata baieti timizi. Poate tu da dar eu nu.Si ai dreptate, fiecare cu experienta sa.

| Paulla a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Vezi doar în alb şi negru, iar asta denotă naivitate. Că în general e aşa, de acord, dar excepţii există. Dacă ştii unde să priveşti poţi găsi orice fel de persoană doreşti.
Cât de puternic/inteligent este un om depinde de individ în parte, nu de sex. Prejudecăţile de cele mai multe ori sunt penibile şi eronate.
P.S: Frumuseţea e supraapreciată. Pe lângă IQ şi EQ nu are valoare semnificativă.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru madyddd):

"hai ca luati "? zici asa deoarece te crezi prea bagata in seama sau ce?

| Astaeparereamea a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Citeste mai mult despre viata privata a exemplelor date de tine si-ai sa vezi ce tari in creieri erau unii dintre ei, "le mergeau mintea'"? laughingrolling on the floor daca ar fi sa ne luam dupa ideea-ti natanga esti dama laughing)))))))

| Astaeparereamea a răspuns (pentru BadxGood):

asa draga mea, arata-i ce inseamna sa fi om kiss

| elenush17 a răspuns (pentru k_7073):

Stii cum e: la femei partea afectiva e mai dezvoltata si de aceea ele sunt mai sensibile, iar la barbati rationalul

| k_7073 a răspuns (pentru elenush17):

Teoretic da dar practic e discutabila treaba

| elenush17 a răspuns (pentru k_7073):

Pana la urma depinde de fiecare individ in parte.

| BadxGood a răspuns:

Nu stiu de ce majoritatea sunt asa cum sunt, nu cred ca e cineva in stare sa formuleze un raspuns plauzibil, cred ca farmecul in viata este sa gasim exceptiile happy