| Sakura25 a întrebat:

De ce inseala barbatii? Si de ce inseala femeile?

Răspuns Câştigător
| TheEvilCat a răspuns:

Nu se stie exact de ce...rolling on the floor
In general...iti doresti ce nu ai...
Mai poate fi si atractie pura...
Si dezinteres, astfel, ajungi sa ai pe altcineva pentru ca celalalt e dezinteresatrolling on the floor

De ce comentez eu probleme de oameni marirolling on the floor

30 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| popnyna a răspuns:

Infidelitatea apare atunci cand o persoana nu este sigura de sentimentele pe care le are fata de partener, sau din motive ca s-a plictisit si doreste sa incerce ceva nou...asa e si in cazul femeilor si in cazul barbatilor

| i86e2 a răspuns:

Femeile? Pentru ca toate femeile sunt curve.

Barbatii? Pentru ca toti barbatii sunt curvari. happy

| dragos9234 a răspuns:

Dorinta de diversitate.

| Sakura25 explică (pentru aliceantonella07):

Hmmmm... spune-mi ce crezi despre urmatoarea situatie: il astepti cu mancarea calda,casa curata,iubire,respect, nici vorba de alt barbat in afara de cel pe care il astepti cu nerabdare zi de zi, de s e x nu se pune problema, iar el agata o parapanta si alege sa doarma cu ea in loc sa doarma cu tine, si te minte o luna de zile.ce ai face? din ce cauza crezi tu ca face ce face?

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Cum este femeia curva in viziunea ta? ca vad ca aproape 90% dintre romani gandesc asa?

| esco a răspuns (pentru i86e2):

Se pare ca ai o viata f trista

| Sakura25 explică (pentru esco):

Trista nu, pentru ca durerea a trecut a ramas doar amintirea.e o viata fara culoare si fara gust, extrem de des intalnita.

| esco a răspuns (pentru Sakura25):

Eu iti recomand sa nu mai traiesti in trecut si sa mergi inainte, ca lumea n-o sa se opreasca in loc pentru ca tu ai un necaz.

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Pai nu poti sa ai incredere in femei, te mint fara probleme, mai ales daca te inseala. Parerea mea e ca nu merita incredere. Eu inca nu am intalnit femeie care nu stie sa minta. happy

Nu e vorba ca ma deranjeaza, mie chiar imi plac curvele care sunt pe față, majoritatea femeilor sunt curve pe la spate. Chiar e placut sa discuti cu o femeie care spune adevarul si stie ce vrea si ce vrei. La alea pe față stii macar la ce sa te astepti.

| Sakura25 explică (pentru esco):

Logic,ca lumea si timpul nu se opresc pentru ca am eu o intrebare fara raspuns, vreau doar sa aflu ce gandesc alti oameni, atat.Iar daca nu te intereseaza esenta intrebarii nu raspunde cu parfum de ironie.Nu-i frumos tongue

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Pai daca nu ai intalnit inca femeia sincera pe care o cauti, de ce generalizezi? sau mi se pare? mie mi-a zis un om batran trecut prin viata ca femeia curva e acea femeie care face ceva cu un interes anume, nu acea femeie care face s e x de placere rolling on the floor acum fiecare intelege ce vrea.

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Da, mi se pare irelevant cuvantul curva si cred ca e mai des intalnit la femei, care se cred cumva deasupra, desi toate sunt la fel.

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Sa inteleg ca tu esti convins ca toate sunt la fel, mincinoase, curve, etc? laughing

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Chiar daca nu ar fi, poti sti vreodata? Doar nu stai sa le pazesti ca in evul mediu. Sau poate sa le pui centura de castitate? Mda...

Nu, cea mai buna solutie e prezervativul, sa nu iei vreo boala pe care ea o ia de la altii. big grin Alta solutie e casatoria cu femei urate, scad sansele sa te insele fiindca nu stau masculii la coada lor.

Nu toate femeile sunt la fel, dar il voi parafraza pe Carl Sagan, spunand ca diferentele dintre ele sunt insignifiante in raport cu asemanarile. Pe de alta parte, exista diversitate, asa e natural.winking

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Mda... acelasi lucru il pot spune despre barbati.ce nu inteleg eu la firea lor e ca desi au ce isi doresc acasa(declaratiile lor)... umbla prin alte flori neingrijite.

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Ai perfecta dreptate. Motivul e simplu, raspandirea genelor, bine, acesta e motivul evolutiv si nu e constient, noi pacalim evolutia cu metode contraceptive, dar nu pentru mult timp.

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Raspandirea genelor...mda..dar totusi nu sunteti animale.sunteti oameni, cu creier in stare de functionare cred eu.inainte de a insela, nu puteti oare sa va ganditi si la persoanele de langa voi? la consecinte? etc.

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Oamenii sunt idioti. Daca nu ar fi fost idioti, lumea ar fi fost un paradis, fara razboaie, fara foamete, fara suferinta inutila, dar suntem prea prosti sa facem asta, deci motivele nu sunt rationale, oamenii nu sunt rationali. Asta nu e la subiect, asa ca ma opresc.

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Eu zic ca esti exact pe el. facand abstractie de genuri..cine inseala e idiot! sau nu zic bine?

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Nu stiu daca e asa cum zici tu. Se petrec chestii mult mai grave pe planeta asta decat inselatul si pentru chestiile grave i-as numi idioti. Partea misto e ca si eu am inselat la viata mea dar nu mi-e greu sa zic ca sunt idiot cand sunt. Dar am fost idiot atunci? Nu cred. Uneori am avut motive foarte bune, desi poate ar fi fost mai bine sa ii dau papucii prietenei inainte. Macar nu am fost casatorit si nu am copii. Au suferit unele din cauza mea, am suferit eu din cauza unora, cauza si efect, karma. big grin

Pe scurt, habar n-am. Mie nu mi se pare o crima sa inseli.

| Sakura25 explică (pentru i86e2):

Da era mai bine daca o terminai inainte cu fata.nu e o crima, logic, dar pentru unele persoane care iubesc cu adevarat e foarte dureros.si e nasol cand nu reusesti sa intelegi de ce esti inselat.

| Anonima264 a răspuns:

Barbatii inseala femeile pentru ca sunt atrase de altele iar femeo; e inseala barbatii findca sunt atrase de altii...
Cam asa este de obicei!

| i86e2 a răspuns (pentru Sakura25):

Ce nu te omoara te face mai puternic, vorba lui Nietzsche. Daca fetele alea isi pierd increderea in baieti, foarte bine. Increderea nu aduce nimic bun, fiindca atunci cand ai incredere poti fi lovit mult mai usor. Daca nu ai incredere, nu ai vreo surpriza cand te inseala.

| i86e2 a răspuns (pentru Anonima264):

Cred ca de cele mai multe ori oamenii inseala fiindca sunt nemultumiti de relatia in care sunt. E posibil si sa fie multumiti, dar sa se indragosteasca de altul/alta sau pur si simplu sa fie atractia, dupa cum ai zis. Cine stie...

kongeriket
| kongeriket a răspuns (pentru Sakura25):

Nu e chestia de convingere, dar e inutil pentru bărbați să se chinuie să caute excepțiile care să confirme regula.
Asta cu „nu toate-s așa" e un argument vechi... numai că vezi tu... viața-i scurtă și majoritatea-s pe interes. Căsătoria/relația monogamă lungă nu mai e o opțiune pentru majoritatea bărbaților și de-aceea e o pieredere de timp să încerci.
Sunt toate curve și mincinoase? Sigur că nu, dar asta nu schimbă regula generală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,Schimb de experienta ar fi cuvantul potrivit daca te-ai referit la sex nu inselat, daca nu am face acest lucru totul ar deveni motonie

| esco a răspuns (pentru Sakura25):

De fapt raspunsul meu era pentru i86e2 care zicea ca femeile sunt curve si barbatii sunt curvari.
nu am fost ironic cu privire la intrebarea ta.
dara totusi ca sa dau un raspuns si la intrebarea ta, barbatii si femeile inseala ca nu sunt multumiti de ceea ce au langa ei.indiferent de sex. sau poate ca sunt curiosi cum e in alta parte( asta pentru o anumita categorie)
in orice caz, nu e ceva foarte condamnabil daca se intampla o singura daca si se comunica partenerului. parerea mea

| Sakura25 explică (pentru anonim_4396):

Schimbul de experienta se face inainte sa te angajezi intr-o relatie ..nu crezi? iar daca nu se vrea monotonie sa ramana dracu singuri si sa se deztrabaleze cu parapante, nu sa isi bata joc de persoana careia ii jura ca o iubeste si bla bla bla.

| Sakura25 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pareri.M-am lamurit intr-un fel, dar cu toate astea nu voi reusii niciodata sa inteleg astfel de persoane.Nu e frumos sa judec si nu am dreptul asta, dar pentru mine asemenea persoane sunt de speta joasa, fara inima, fara sentimente.Repet,parerea mea.Eu stiu ca daca nu iti mai place o termini si incepi alta, nu iti bati joc de cineva care a investit sentimente si altele..etc. Numai bine tuturor!